У Гостомельській громаді відновлюють пошкоджене під час боїв вуличне освітлення

У Гостомельській громаді відновлюють пошкоджене під час боїв вуличне освітлення

У Гостомельській громаді відновлюють вуличне освітлення, пошкоджене через вторгнення РФ
У Гостомельській громаді відновлюють вуличне освітлення, пошкоджене через вторгнення РФ, Київська область, березень 2024 р. Фото: Гостомельська СВА/Telegram

У населених пунктах Гостомельської громади на Київщині відновлюють вуличне освітлення, пошкоджене під час бойових дій на початку російського вторгнення 2022 року. Комунальники замінюють шафи управління, електроопори, ліхтарі та кабелі.

Про це інформує Гостомельська селищна військова адміністрація у Telegram.

Після деокупації на території громади вуличне освітлення було майже повністю відсутнє. Унаслідок бойових дій були значно пошкоджені електромережі, зруйновані шафи управління. Найскладніша ситуація виникла в селі Мощун. Усі мережі там зруйновані, для їх ремонту необхідно розробляти новий проєкт.

Над відновленням вуличного освітлення в громаді нині працюють фахівці комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства "Гостомель". Роботи почали з центральних вулиць селища Гостомель. Там замінили електроопори та ліхтарі. У районі військового містечка від січня 2024 року встановили 11 нових електроопор. В Озерах, Мостищі, Гостомелі та Горенці замінили пошкоджені шафи управління.

Наразі активні роботи тривають у селі Озера. Вже відновили освітлення вулиць:

  • Партизанська;
  • 1-го Травня;
  • Шевченка.

Найближчим часом заплановані роботи на вулицях:

  • Михайлівська;
  • Маяковського;
  • Бабушкіна.

КП УЖКГ "Гостомель" планує відновити освітлення на 100% у Гостомелі, Горенці, Озерах, районі Мостище. Прогнозують, що на це може знадобитися до 6 місяців.

У лютому 2024 року завдяки міжнародному гранту частково оновили вуличне освітлення на вул. Соборній в Ірпені. Старі ліхтарі замінили на енергоефективні.

А в листопаді 2023 року в місті Українка на Київщині встановили нове освітлення на дорогах у зонах пішохідних переходів. Система — енергоощадна і може працювати незалежно від напруги в загальноміській мережі.

На початок