У столиці розробляють Концепцію енергетичної безпеки: в чому її суть

У столиці розробляють Концепцію енергетичної безпеки: в чому її суть

ТЕЦ
. Фото: Суспільне Чернігів

Концепцію енергетичної безпеки міста, яка базуватиметься на європейському досвіді, розробляють в Києві.

Про це повідомляє КМДА.

Під час війни столиця працює над захистом енергооб'єктів та стабільністю системи життєзабезпечення міста. Також на випадок аварійних ситуацій розглядають можливість використовувати альтернативні джерела палива, як-от біогаз, біомаса, побутові відходи, водень.

Нова концепція базуватиметься на принципі розподіленої когенераціїВикористання електростанції для одночасного виробництва тепла та електроенергії, коли виробництво електроенергії та тепла перебуває ближче до місця споживання.

"Технологічні комплекси для виробництва тепла доцільно більш рівномірно розподілити в різних зонах Києва. Це дозволить знівелювати масштаби аварійної ситуації в разі пошкодження, оскільки основні потужності не будуть зосереджені в одному чи кількох місцях", — розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Такий підхід дозволить оперативного перепідключати об'єкти та заміщувати теплоджерела.

Як пережив Київ зиму 2022-2023 років

Після російської атаки на енергетичну інфраструктуру України, в країні ввели масові вимкнення світла, зокрема, й у столиці. Фахівці ДТЕК ввели графіки погодинних вимкнень. Попри графіки, кияни жалілися, що не мали світла понад добу. Паралельно з цим були й проблеми з водопостачанням.

Для того, аби допомогти пережити блекаут, в столиці розгорнули понад 700 пунктів обігріву — "Пункти незламності". Їх забезпечили генераторами, інтернетом та їжею.

На початок