Не відповідає доходам: журналісти знайшли у ректора КНУ елітну квартиру

Не відповідає доходам: журналісти знайшли у ректора КНУ елітну квартиру

Не відповідає доходам: журналісти знайшли у ректора КНУ елітну квартиру
. Facebook

Журналісти "Слідство:Інфо" з'ясували, що ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров став власником квартири в елітній столичній новобудові, вартість якої може не відповідає його доходам. Сам ректор наполягає, що коштів на придбання нерухомості у нього було достатньо, та звинуватив журналістів у втручанні в особисте життя.

Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

Зазначається, що журналісти отримали угоду Бугрова на купівлю квартири, а також проаналізували його декларації.

За даними "Слідство.Інфо", 21 грудня 2023 року Володимир Бугров оформив на себе двокімнатну квартиру площею 74,7 м² у новозбудованому житловому комплексі White Lines, що біля входу у Голосіївський парк та поруч із метро. Нині такі квартири коштують понад 200 тисяч доларів.

Журналісти проаналізували угоду на купівлю квартири, а також декларації Бугрова. Вони виявили, що освітянин придбав облігації, які після завершення будівництва міг обміняти на квадратні метри. Угоду уклали восени 2020 року, коли він обіймав посаду проректора з науково-педагогічної роботи.

"І у декларації, і в отриманих редакцією документах йдеться про 7444 облігації вартістю 231 гривня кожна на загальну суму 1,7 мільйона гривень. Це номінальна вартість облігацій. Щоправда, у тому ж документі читаємо, що сума, яку сплатив Бугров, сягає майже 3,5 мільйони гривень (123 868 доларів США у 2020 році). За умовами договору, майже всю цю суму Бугров мав сплатити у 9-денний термін. Надалі в коментарі журналісту "Слідства.Інфо" ректор підтвердив, що вніс кошти на рахунок вчасно", — йдеться у матеріалі.

Проаналізувавши декларації Бугрова, журналісти висновку, що він не мав задекларованих коштів на придбання цієї нерухомості. Протягом 2020 року його сім’я заробила 1,3 мільйона гривень. Між 2019 та 2020 роками (коли було укладено інвестиційний договір) заощадження Бугрова та його родини зросли.

"Отже, звідки у нинішнього ректора взялися мільйони гривень на купівлю облігацій, які вже за кілька років стали квартирою у елітному ЖК, — невідомо", — зазначають журналісти.

Сам ректор КНУ в коментарі "Слідство.Інфо" заявив, що коштів у нього було достатньо для купівлі цієї квартири. Однак Бугров не зміг пояснити, де взяв гроші на дорогу квартиру. І на подальші запитання журналістів він відповідати відмовився, заявивши, що вбачає в них втручання у його особисте життя.

Журналісти виявили, що у деклараціях за 2020–2022 роки Бугров не задекларував своє право на об'єкт незавершеного будівництва, вказавши лише наявні цінні папери у декларації. Також Бугров не вказав у декларації за 2020 рік видаток на нерухомість — тобто суму, яку він витратив на квартиру.

На думку юриста "Центру протидії корупції" Вадима Валька, у цьому вбачаються ознаки корупційного правопорушення. За його словами, тут може йтися про порушення ч. 1 ст. 366-2 Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.Кримінального кодексу України. За це загрожує штраф або навіть обмеження волі до 2 років.

На початок