Київська прокуратура розслідує забруднення озера "Кирилівське"

Київська прокуратура розслідує забруднення озера "Кирилівське"

Київська прокуратура розслідує забруднення озера "Кирилівське"
Озеро "Кирилівське" у Києві. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Оболонська окружна прокуратура Києва виявлила у соцмережах інформацію про забруднення столичного озера "Кирилівське". Наразі розпочато досудове розслідування.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

"Прокурори разом з працівниками Оболонського управління поліції виїхали на місце події для фіксації обставин та збору зразків забрудненої води", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час огляду правоохоронці виявили на поверхні озера "Кирилівське" маслянисті плями з характерним запахом. Це може свідчити про злив нафтопродуктів.

За фактом порушення правил охорони вод (ч.1 ст.242 Кримінального кодексу України) розпочато досудове розслідування. Порушникам загрожуватиме до п'яти років обмеження волі.

Наразі правоохоронці розслідують обставини забруднення водойми, встановлюють розміри заподіяних збитків, джерела забруднення та розшукують громадян, які до цього причетні. Щоб уникнути розповсюдження забруднення водойми, витік засипали спеціальним сорбентом.

Раніше повідомлялося, що у Солом'янському районі Києва з'явилось стихійне сміттєзвалище. Місцевість забруднили комунальники, які звозили туди бетонні блоки, металобрухт, автомобільні шини. За дії підлеглих відповідатимуть керівник "Київавтодору" та екскерівник КП "ШЕУ Солом'янського району".

Також двох колишніх керівників столичного комунального підприємства запідозрили в умисному пошкодженні природного заказника "Деснянські луки". Через дозвіл почати там будівельні роботи було пошкоджено більше гектара родючого ґрунту.

За результатами перевірок протягом 2023 року Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно знаходиться у Бориспільському районі.

На початок