Планове знищення боєприпасів: жителів Київщини попередили про вибухи

Планове знищення боєприпасів: жителів Київщини попередили про вибухи

Знищення боєприпасів: жителів Київщини попередили про вибухи 21 лютого 2024 р
Ліквідація вибухонебезпечних предметів. Фото ілюстративне: КМВА/Telegram

У Київській області триває знищення вибухонебезпечних предметів. Сьогодні, 21 лютого, піротехнічні підрозділи працюватимуть у двох районах області. Через це жителі деяких громад і передмість Києва можуть чути звуки вибухів.

Про це інформує у Telegram Київська обласна військова адміністрація.

Так, ліквідація боєприпасів і вибухівки відбуватиметься в Бучанському районі.

Пізніше стало відомо про планові роботи саперів у Вишгородському районі.

Жителів області закликають зберігати спокій, бути обачними і довіряти інформації лише з офіційних джерел.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, у жовтні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а у грудні — в Обухівському районах Київщини. 12 лютого цього року сапери працювали у Вишгородському районі

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок