"Укрзалізниці" продали вживані запчастини для тепловозів за ціною нових: підприємець постане перед судом

"Укрзалізниці" продали вживані запчастини для тепловозів за ціною нових: підприємець постане перед судом

"Укрзалізниці" продали вживані запчастини для тепловозів за ціною нових
. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Столичні прокурори передали до суду обвинувальний акт щодо директора приватної фірми. Йому інкримінують розкрадання 1,5 млн грн. Саме на таку суму бізнесмен мав поставити "Укрзалізниці" нові запчастини для теплотягів. Натомість надійшли вживані.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

За даними слідства, у жовтні 2022 року "Укрзалізниця" уклала договір з приватним підприємством про постачання запасних частин до тепловозів, зокрема, кришок до циліндра на понад 11,2 млн гривень.

"Разом з тим, встановлено, що підприємство поставило АТ "Укрзалізниця" запчастини, що мають ознаки попереднього використання та не відповідають технічним вимогам проведеної закупівлі, що підтверджується висновком товарознавчої експертизи", — йдеться у повідомленні.

Відтак, за підрахунками слідства, бізнесмен "наварив" майже 1,5 млн гривень.

Тепер його судитимуть за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення грошей в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Підприємцю загрожує до двадцяти років в'язниці.

Розкрадання у вересні 2023 року виявили співробітники "Укрзалізниці" разом з правоохоронцями, раніше повідомили у пресслужбі перевізника. І пояснили, що використання таких запчастин могло вивести з ладу локомотиви.

На початок