Київська ОДА розширює співпрацю у сфері лікування серцево-судинних захворювань

Київська ОДА розширює співпрацю у сфері лікування серцево-судинних захворювань

Київська ОДА розширює співпрацю у сфері лікування серцево-судинних захворювань
Київська обласна адміністрація підписала договір щодо співпраці у сфері профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Фото: КОДА

Київська обласна державна адміністрація уклала договір щодо співпраці у сфері профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Документ підписали спільно з Департаментом охорони здоров'я КОДА та Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації.

"В межах договору передбачено надання спеціалізованої медичної допомоги мешканцям області за рахунок коштів держбюджету та проведення комунікаційних заходів з метою зниження рівня серцево-судинних захворювань на території Київської області", — сказав голова адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, жителі Київщини отримуватимуть:

  • профільні консультації
  • планову високоспеціалізовану кардіохірургічну допомогу
  • екстрену та невідкладну кардіохірургічну допомогу дітям (зокрема, дітям із вродженими вадами серця та магістральних судин)
  • екстрену медичну допомогу в умовах стаціонару в випадках обумовлених критичними вадами серця
  • медичну допомогу вагітним жінкам з кардіальною патологією

В межах договору, для медичних працівників всіх рівнів проведуть курси підвищення кваліфікації та стажування і влаштують виїзні консультації фахівців Інституту на базі закладів охорони здоров'я області. Також організують інформаційні кампанії із профілактики серцево-судинних захворювань.

В адміністрації зауважили, що окремим пунктом договору стала домовленість про першочергову увагу хірургів Інституту до бійців "підшефних" бригад — 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців та 114 окремої бригади Сил ТРО ЗСУ.

"Цим хлопцям ми завдячуємо нашими життями сьогодні. Тому маємо зробити все, щоб їхні серця продовжували битися і завтра", — сказав Кравченко.

Раніше повідомлялося, що у Київській області відновили корпус стаціонарного відділення Петрівського консультативно-діагностичного центру. Корпус центру був зруйнований у березні 2022 року внаслідок ракетного обстрілу. Тут лікарі надають медичні послуги жителям сіл Старі Петрівці, Нові Петрівці, Лютіж та Гута-Межигірська. Щоденно у лікарні отримують допомогу близько 50 пацієнтів.

На початок