Студенти Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка

Студенти Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка

Студенти Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка
Інститут журналістики. Фото: ННІЖ КНУ імені Тараса Шевченка/Facebook

У Києві студенти Навчально-наукового інституту журналістики (ННІЖ) Київського національного університету ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка. Його звинувачують у просуванні сексистських і проросійських наративів. Викладачу вже винесли догану, але залишили на посаді.

Про це розповіла у соцмережах студентка четвертого курсу цього вишу та військовослужбовиця Оксана Паращак.

Також у коментарі для hromadske, вона зазначила, що торік влітку студенти звернулися з листом до чинного на той час директора інституту Володимира Різуна. Зокрема, у ньому студенти скаржилися на "відверту проросійську та сексистську позицію" Василенка та просили звільнити його із посади викладача інституту.

"Викладач зловживає сексистськими коментарями в бік студенток. У час повномасштабної війни Росії проти України зазначений викладач розповідає студентам на заняттях про "велич Росії", — йдеться у листі, який підписали понад 170 студентів ННІЖ.

За словами Пращак, тоді Різун заявив, що не має повноваження кваліфікувати докази як порушення, а також визнав, що не дивився відео та не слухав аудіо докази поведінки з ознаками дискримінації. Тож далі студенти звернулися до уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця.

Паращак поінформувала, що омбудсмен у січні цьогоріч відповів, що постійна комісія Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка з питань етики створила робочу групу аби розібратися у питаннях щодо сексизму.

студенти
Відповідь від уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця Фото: hromadske

Зазначається, що комісія визнала факти порушень етики й те, що формальний підхід керівництва, Вченої ради та студентського парламенту ННІЖ до цих порушень призвели до репутаційних втрат інституту та університету загалом. На підставі висновків комісії Василенку та очільниці катедри, на якій він працює, винесли догану. 

Студенти КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка
Микита Василенко, викладач ННІЖ Київського національного університету імені Тараса Шевченка Фото: Микита Василенко/Facebook

Наразі у студпарламенті ННІЖ також оприлюднили свою позицію. Там зауважили, що категорично засуджують позицію та висловлювання Микити Василенка і вважають неприпустимим його роботу на посаді викладача.

"Зі свого боку обіцяємо зробити все можливе, щоб справедливість перемогла", — йдеться у повідомленні.

На початок