Київську обласну дитячу лікарню в Боярці відвідала очільниця МОЗ Данії Софі Леде

Київську обласну дитячу лікарню в Боярці відвідала очільниця МОЗ Данії Софі Леде

Київську обласну дитячу лікарню Боярки відвідала міністр охорони здоров'я Данії Софі Леде
Данська делегація разом із главою МОЗ України Віктором Ляшком та першою леді Оленою Зеленською в обласній дитячій лікарні, м. Боярка, Київська область, 8 лютого 2024 р. Фото: МОЗ України/Facebook

Київську обласну дитячу лікарню в Боярці відвідала делегація з Данії на чолі з міністеркою охорони здоров'я країни Софі Леде. Метою візиту є розвиток міжнародного медичного партнерства.

Про це інформує пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Під час поїздки до обласної дитячої лікарні на Київщині гостей із Данії супроводжували міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та перша леді Олена Зеленська.

Київську обласну дитячу лікарню в Боярці відвідала очільниця МОЗ Данії Софі Леде
Київську обласну дитячу лікарню відвідала очільниця МОЗ Данії Софі Леде, м. Боярка, 8 лютого 2024 р. Фото: МОЗ України/Facebook

За пропозицією дружини президента України, лікарня ім. Марії Єлизавети в Копенгагені (Данія) стала медичним партнером Київської обласної дитячої лікарні м. Боярки.

Міністерка охорони здоров'я Данії із лікарями з Копенгагена завітали познайомитися з пацієнтами, медиками і керівництвом дитячої лікарні на Київщині.

Як зазначила Олена Зеленська, український медзаклад може поділитися досвідом із данськими колегами. Зокрема, на базі дитячої лікарні діє "Школа супергероїв" – державний проєкт під патронатом дружини президента, що забезпечує навчання дітей, які перебувають на тривалому лікуванні.

Київську обласну дитячу лікарню в Боярці відвідала очільниця МОЗ Данії Софі Леде
Заняття у "Школі супергероїв", Київська обласна дитяча лікарня, м. Боярка, 8 лютого 2024 р. Фото: КОВА

У свою чергу, данські фахівці, що працюють в сфері дитячої фізичної реабілітації, провели серію онлайн-тренінгів для спеціалістів Київської обласної дитячої лікарні та інших українських медзакладів.

Як повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко, ведеться спільна робота щодо розвитку нових сучасних напрямів хірургічної допомоги, а саме: комбустіологія, ортопедія та травматологія, малоінвазивна хірургія.

Київська обласна лікарня обслуговує близько 400 тисяч дітей Київської області, а також переселенців. Вона може працювати в автономному режимі, обладнана власною свердловиною з резервуаром води, дизельними генераторами, кисневою станцією, котельнею на твердому паливі.

У грудні минулого року Данія профінансувала закупівлю 34 шкільних автобусів для України. Транспорт передали прифронтовим регіонам — Дніпропетровській, Харківській та Миколаївській областям.

На початок