Суддю з Київщини оштрафували через недостовірну декларацію та звільнили від покарання

Суддю з Київщини оштрафували через недостовірну декларацію та звільнили від покарання

ВАКС визнав винуватим суддю райсуду Київщини в умисному внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації. Проте його звільнили від покарання, бо закінчились строки давності.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Встановили, що у щорічній декларації за 2020 рік суддя не вказав квартиру в столиці за понад 4,6 млн грн та два паркомісця загальною вартістю майже 430 тис. грн, які перебували у користуванні судді та членів його родини.

5 лютого 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила вирок, згідно з яким суддю райсуду Київщини визнали винуватим за ч. 1 ст. 366-2Стаття 366-2. Декларування недостовірної інформації Кримінального кодексу (в редакції, чинній до 21.07.2021) та призначили штраф в розмірі 44,2 тисячі гривень.

"На підставі ст. 49Стаття 49. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, ч. 5 ст. 74Стаття 74. Звільнення від покарання та його відбування ККУ суд ухвалив звільнити вказаного суддю від покарання у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності", — йдеться в повідомленні.

САП зауважує, що у 2022 році суди першої та апеляційної інстанції визнали необґрунтованими активи цього судді на суму 3,6 млн грн. Тоді суд встановив, що він отримав у власність квартиру в столиці площею 142 м² через третіх осіб.

"Під час аналізу майнового стану та його доходів з'ясовано, що грошові кошти для придбання цього активу не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді", — йдеться в повідомленні.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів.

На початок