Справи Майдану: екскомандирам "Беркуту" оголосили підозри за знищення зброї, з якої розстрілювали мітингувальників

Справи Майдану: екскомандирам "Беркуту" оголосили підозри за знищення зброї, з якої розстрілювали мітингувальників

Двох екскомандирів Беркуту судитимуть за знищення зброї підлеглих, якою вбили майданівців
Правоохоронці на вулиці Інститутській в Києві, 18 лютого 2014 р. УНІАН

Двом екскомандирам "Беркуту", які намагались знищити докази вбивств учасників Революції Гідності, оголосили підозри. Їм інкримінують перевищення влади і викрадення вогнепальної зброї.

Про це повідомляють Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора.

Мова про колишніх командира полку та командира роти спецпідрозділу "Беркут", підпорядкованого ГУ МВС України у м. Києві. За даними слідства, експравоохоронці організували перевезення табельної вогнепальної зброї з території дислокації ПМОП "Беркут" і незаконно її знищили в різних місцях Києва.

З цієї зброї 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві були вбиті 48 мітингувальників, ще 90 учасників акцій протесту були поранені. Як зазначають у прокуратурі, командири "беркутівців" намагалися приховати сліди злочинів своїх підлеглих і знищити знаряддя вбивств.

З цією метою 21 лютого 2014 року командир полку та командир роти "Беркуту" зібрали вогнепальну зброю, з допомогою якої придушувались масові протести в Києві. Автомати, гвинтівки і рушниці розпиляли на частини, видалили серійні номери і втопили в притоці Дніпра – річці Віта, а частину зброї закопали на березі.

Зокрема, були знищені 24 автомати 7,62 мм АКМС, одна снайперська гвинтівка Драгунова, три рушниці 12 мм "Форт-500" та рушниця "Форт-12" калібром 9 мм.

Дії експравоохоронців кваліфікували за ч. 3 ст. 365Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, ч. 2 ст. 262Викрадення, привласнення вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або заволодіння ними шляхом зловживанням службовим становищем та ч. 2 ст. 263-1Незаконне виготовлення, переробка вогнепальної зброї, незаконне видалення чи зміна її маркування Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями передбачає 10 років позбавлення волі.

Раніше командира роти "Беркуту" та 20 колишніх міліціонерів цього спецпідрозділу звинуватили у перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту шляхом застосування 20 лютого 2014 року вогнепальної зброї до беззбройних активістів. Обвинувачення скеровані до суду.

А в травні 2023 року до 10 років позбавленні волі заочно засуджено колишнього заступника керівника одного з управлінь МВС України, який причетний до знищення та приховування зброї, з якої розстрілювали учасників акцій протесту 20 лютого 2014 року.

На початок