Перейти до основного змісту
Олімпійський коледж у Києві не збираються ліквідовувати — МОН

Олімпійський коледж у Києві не збираються ліквідовувати — МОН

Доповнено
Олімпійський коледж у Києві не збираються ліквідовувати — МОН
. Каріна Бугайченко, Суспільне

Міністерство освіти й науки відреагувало на сутички, які трапились під Олімпійським коледжем імені Івана Піддубного. У відомстві запевняють, що заклад не планують ліквідовувати та вимагають розслідування інциденту.

"МОН засуджує спроби використання учнів коледжу у політичних інтересах. Політиці не місце в освіті. МОН рішуче налаштоване на конструктивне вирішення ситуації з учасниками освітнього процесу, але точно не з тими, хто може стояти за їхніми спинами у якості диригентів", – йдеться у заяві МОН.

У відомстві також наголосили, що йдеться про реорганізацію коледжу, а не його ліквідацію. Планується приєднати його до Національного університету фізичного виховання і спорту України. Обіцяють також зберегти за закладом права фінансово-господарської самостійності, тобто ведення окремого балансу, відкриття реєстраційного рахунку в органах державної казначейської служби з правом мати код мережі, мати печатку та штамп.

У МОН підкреслили, що заклад освіти не може самостійно існувати, оскільки не відповідає вимогам законодавства, необхідним для набуття статусу коледжу в системі вищої освіти. Міністерство також звертається до правоохоронців з проханням розслідувати ситуацію, яка відбулась на території коледжу 24 вересня та закликають притягнути до відповідальності осіб, які причетні до ескалації конфлікту. 

З чого все почалося

24 вересня на території Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного в Києві сталися сутички, в яких постраждали кілька осіб, зокрема й правоохоронці. Попередньо встановлено, що конфлікт виник під час роботи ліквідаційної комісії. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко з місця подій, поліція заявила про затримання двох чоловіків — студентка коледжу і голови профкому. Також на місці були присутні представники Національного корпусу.

Люди біля коледжу
Люди біля коледжу. Каріна Бугайченко, Суспільне

"У них (у Національному університеті фізичного виховання і спорту України — ред.) — це бізнес, я виховую дітей, я треную їх. Вони хочуть заробляти, ніхто їм не заважає. Хай собі там десь заробляють, але не чіпають наш заклад", — сказав Суспільному голова профспілкового комітету працівників та студентів коледжу Дмитро Несвятипаска, якого пізніше затримала поліція.

Руслан Лесів, який представився студентом навчального закладу, заявив, що "прийшов відстоювати свій коледж, щоб його не приєднували до інфізу, тому що ніхто не знає, що буде".

Згідно з повідомленням пресслужби поліції Києва у Facebook, правоохоронців повідомили про сутички о 12:31.

"За фактом подій на території Олімпійського коледжу у Києві відкрито кримінальне провадження. Досудове розслідування розпочато за фактом хуліганства. Внаслідок конфлікту постраждало кілька осіб, в тому числі й правоохоронці", — йдеться в повідомленні.

Правоохоронці біля коледжу
Правоохоронці біля коледжу. Каріна Бугайченко, Суспільне

Нині до територіального управління поліції запрошені обидві сторони конфлікту для надання пояснень та об’єктивного встановлення причин інциденту. Провадження за ч. 3 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Раніше на сторінці коледжу у Facebook повідомили, що "готується силове захоплення" навчального закладу.

"Колектив і студенти налаштовані рішуче боротися за свої прав", — йшлося в повідомленні.

У коледжі додали, що "це рейдерське захоплення серйозно б’є по стабільності в Києві".

Топ дня
Вибір редакції
На початок