Прикордонники виконали "Щедрик" у центрі Києва

Прикордонники виконали "Щедрик" у центрі Києва

Прикордонники виконали "Щедрик"
Прикордонники Олексій та Марія виконують "Щедрик" Леонтовича на Софійській площі у Києві. Фото: Держприкордонслужба

На Софійській площі у столиці військовослужбовці Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" виконали відому на весь світ композицію Миколи Леонтовича "Щедрик".

Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

Виконав щедрівку колишній викладач музичного мистецтва, а нині прикордонник Олексій.

Повномасштабне вторгнення чоловік зустрів у себе вдома, на Черкащині. Відразу пішов до військкомату, проте його взяли не одразу. Через деякий час Олексій потрапив на службу до Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ»" Спочатку прикордонник у складі зведеного загону тримав оборону на Сумщині, згодом на Донеччині.

Музичний супровід на гітарі здійснила прикордонниця Марія. У відомстві дівчина майже працює п'ять років. Нині Марія проходить службу в столиці, а також посилює пункти пропуску на західному кордоні.

"Щедрик – це не лише про святковий дух Різдва, а й про боротьбу за свободу українського народу. Вперше пісню почули за кордоном 1919 року, коли армія російської імперії вдерлася до українських міст і почала "звільнення" від "київських шовіністів". Тоді Щедрик привернув увагу світової спільноти до України. Твору Леонтовича понад 100 років, а українська держава досі виборює своє право жити вільно, творити та самостійно розвиватися", — зазначають у Держприкордонслужбі.

На початок