Щоб уберегти ялинки і сосни напередодні свят: ліси і парки Києва візьмуть під охорону

Щоб уберегти ялинки і сосни напередодні свят: ліси і парки Києва візьмуть під охорону

У Києві напередодні Різдва і Нового року посилять патрулювання лісопаркових господарств, щоб не допустити самовільних вирубок хвойних дерев.

Про це інформує комунальна організація "Київзеленбуд" у Facebook.

Зокрема, на територіях зелених насаджень проводитимуть рейди працівники лісової охорони, екологічної інспекції та патрульні поліцейські.

Пильнуватимуть молоді ялинки, сосни, туї, ялівці та кипариси. Особливу увагу приділять молодим хвойним насадженням поблизу автодоріг і залізничних колій. Патрулюватимуть також парки, сквери та інші зелені зони столиці.

Гендиректор "Київзеленбуду" Юрій Бахмат нагадав, що самовільна вирубка дерев карається законом.

За кожне знищене хвойне дерево передбачений штраф, розмір якого залежить від величини та місця розташування зеленого насадження: у лісах — від 759 до 3432 грн; у межах міста та інших населених пунктів — від 1152 до 1852 грн; у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — від 11495 до 52311 грн.

Що відомо про охорону хвойних дерев у Києві

Тогоріч у столиці законність продажу ялинок та новорічних прикрас, зроблених із хвої, посилено контролювали інспектори з благоустрою.

Екологи проводили рейди точками продажу новорічних ялинок, щоб виявити підприємців, які працювали із порушеннями.

Лісгоспи Київщини анонсували на 1 грудня 2023 року початок продажу ялинок і сосен, спеціально вирощених до новорічних свят для населення.

На початок