САП та НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на хабарі. Що кажуть у Вищій раді правосуддя

САП та НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на хабарі. Що кажуть у Вищій раді правосуддя

Доповнено
САП та НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на хабарі
Гроші, вилучені у підозрюваних під час обшуків. Фото: САП/Facebook

29 листопада 2023 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів США. У таку суму судді оцінили ухвалення "потрібного рішення" про скасування арешту майна.

Про це поінформували у САП і НАБУ.

"Встановлено, що 28 листопада "суддя-посередник" отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за задоволення скарги на ухвалу місцевого суду про накладення арешту на повітряні судна", — йдеться у повідомленні САП.

Після одержання коштів суддя 10 тис. дол. США залишив собі, а 25 тис. дол. США передав колегам, які виносили судове рішення.

У НАБУ уточнили, що 25 тис. дол. США суддя поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам. Вони ж після отримання коштів розділили їх між собою.

Зазначається, що під час обшуків за місцем знаходження та проживання суддів детективи вилучили ці кошти.

Згодом прокурори САП повідомили підозру чотирьом суддям за ч. 3 ст. 28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч. 4 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою КК України.

За даними джерел Суспільного у правоохоронних органах, йдеться про суддів Апеляційного суду Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика та В'ячеслава Дзюбіна. Вони розглядали одну з апеляцій колишнього керівника "Мотор Січ" Богуслаєва, обвинуваченого в колабораційній діяльності, спонсоруванні тероризму, перешкоджанні роботі ЗСУ та інших злочинах.

Згодом у Вищій раді правосуддя оприлюднили заяву щодо подій навколо суддів Київського апеляційного суду.

"Вища рада правосуддя зазначає, що всіляко сприятиме роботі правоохоронних органів, та наголошує на необхідності повного, об’єктивного розслідування всіх обставин вчинення посадовцями злочинних дій, що сприятиме якнайшвидшому встановленню істини та притягненню винних до відповідальності", — йдеться у повідомленні.

На початок