Київська ОВА звернулась в прокуратуру після розслідування про відбудову "Ірпінських липок"

Київська ОВА звернулась в прокуратуру після розслідування про відбудову "Ірпінських липок"

Ірпінські липки
ЖК "Ірпінські липки" на Київщині, липень 2022 р. Фото: УНІАН

Київська ОВА звернулася до прокуратури, аби перевірити можливе порушення законодавства під час тендерних процедур та відбудови ЖК "Ірпінські Липки".

Про це повідомляє КОВА.

Будинок на вул. Гостомельське шосе, 24/1 в Ірпені — один із найбільш постраждалих під час активних бойових дій. Попри масштабні руйнування, мешканці наполягали на відновленні будинку.

Що цьому передувало

Журналісти Bihus.Info опублікували розслідування про відбудову житлового комплексу в Ірпені. У тендері змагалися компанії з пропозиціями у 430 та 605 млн грн, проте перемогла дорожча від харківської "Навітехсервіс".

З'ясувалось, що її керівниця та основна співвласниця — Марина Ткаченко, яка давно займається організацією івентів. Свою діяльність в будівельній компанії вона відмовилась коментувати.

"Подальше дослідження зв'язків Ткаченко показало, що її сестра Поліна є дружиною колишнього заступника Віталія Кличка і ексочільника Держаудитслужби Геннадія Пліса. Матір же Ткаченко керує агропідприємством, співвласником якого є тесть так званого "смотрящого за Києвом від Офісу Президента" Дениса Комарницького", — йдеться у матеріалі.

Реакція КОВА на журналістське розслідування

У ОВА пояснили, що другий учасник торгів київська "Нідком" при формуванні ціни не заклала кошти на додаткові витрати через інфляцію, яка може виникнути протягом будівництва.

"Це важлива складова, зважаючи на обсяги та строки робіт — 2 роки. Крім того, це обов'язкова умова, а не право учасника включати чи не включати такі витрати", — йдеться в повідомленні.

Якщо протягом цього періоду коливання цін буде незначним, а кошти держбюджету на покриття інфляційних ризиків використані не будуть, то загальна вартість будівництва зменшиться на понад 100 млн грн.

Також додали, що усі структурні підрозділи КОВА підписують договори на проведення робіт за динамічними цінами.

"Це означає, що ціни на матеріали змінюються впродовж дії договору відповідно до середньоринкової. Під час підписання актів виконаних робіт вони фінально коригуються кошторисником і на виході не можуть перевищувати середньоринкові. Наразі на цьому об'єкті жодних актів виконаних робіт ще не підписано", — зазначили в ОВА.

Там зауважили, що спецкомісія вже виїжджала з перевіркою на цей об'єкт. Водночас голова КОВА Руслан Кравченко звернувся до обласної прокуратури, аби матеріали журналістів перевірили та за потреби почали кримінальне провадження.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок