У Києві із вересня демонтували майже 1 850 елементів благоустрою. Вони розміщувалися на вулицях без дозвільних документів.
Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА) із посиланням на в.о. директора комунального підприємства "Київблагоустрій" Андрія Коваля.
Зазначається, що усім власникам тимчасових споруд (ТС) інспектори благоустрою попередньо вручали приписи. Вимога — у зазначений термін надати дозвільні документи або самостійно демонтувати ТС та відновити благоустрій. Якщо документи не надходили до КП "Київблагоустрій", фахівці підприємства проводили демонтаж.
У КМДА поінформували, що із початку осені найбільше було демонтовано тимчасових споруд сезонної торгівлі — майже 1300. Це пов'язано з тим, що під час періоду збору врожаїв на вулицях столиці з'являється більше торговців овочами та фруктами, якість яких ніхто не може гарантувати.

"Демонтажі незаконних елементів благоустрою відбуваються щодня. До нашого підприємства часто надходять скарги щодо розміщення незаконних МАФів і стихійної торгівлі на газонах, зупинках, у переходах чи просто на пішохідних зонах. Така торгівля заважає вільному пересуванню містян та псує естетику столичних вулиць",— каже Коваль.

За його словами, за цей період фахівці підприємства спільно з власниками, які самостійно прибрали свої тимчасові споруди, також демонтували 113 засобів пересувної торгівлі (автолавок), понад 250 тимчасових споруд тощо.
Усі демонтовані МАФи та автолавки перевозять на майданчики для тимчасового зберігання безхазяйного майна комунального підприємства "Київблагоустрій",— підсумували в адміністрації.
Що відомо про знесення МАФів та озеленення Києва
За минулий рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов'язана з незаконним встановленням МАФів — близько 6 тисяч.
У березні цього року у Києві прибирали МАФи біля метро "Голосіївська". Частково або повністю демонтували МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська". Також у травні біля метро "Шулявська" знесли близько 30 торговельних кіосків.
У квітні на вул. Лютеранській у Києві відбувся мітинг. Люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.
У травні цього року влада Києва почала перевірки територій після демонтажу незаконних МАФів. У КМДА планують на деяких локаціях замість колишніх торгових точок облаштувати сквери чи громадські простори.
У Києві облаштовують сквер замість незаконних кіосків біля метро "Берестейська". На вулиці Табірній висадили більше 1200 багаторічних, 900 злакових рослин та 300 кущів бирючини. Біля метро Героїв Дніпра у Києві з'явилася оновлена зелена зона. Перед початком ремонтних робіт тут демонтували 160 МАФів.