На навчальному полігоні в Обухівському районі Київщини фахівці аварійно-рятувального загону тренувалися проводити пошуково-рятувальні роботи в умовах міста.
Про це повідомила у Facebook пресслужба Головного управління Державної служби із надзвичайних ситуацій у Київській області.
Під час тренувань, рятувальники ознайомилися з основними етапами та способами проведення аварійно-рятувальних робіт відповідно до стандартів INSARAGМіжнародна дорадча консультативна група ООН з проведення пошуково-рятувальних робіт в умовах міста, а саме:
- технічний пошук при проведенні пошуково-рятувальних робіт в умовах міст
- підпори та укріплення
- пробивання та демонтаж
- порятунок з траншеї
- роботи в обмеженому та замкнутому просторі
- підйом та переміщення вантажів
- практичне використання плазморізу.
"Рятувальники відпрацювали дії між різними пошуково-рятувальними командами, які реагують на надзвичайні ситуації, пов'язані з обваленням будівель і споруд",— йдеться у повідомленні.
У ДСНС поінформували, що під час надзвичайної ситуації, одним із важливих пунктів є координація усіх рятувальних служб. Багато в чому успішна робота залежить від взаємодії реагуючих підрозділів. Подібні робочі зустрічі фахівців є основою для практичних домовленостей між ними, а також спрощують співпрацю під час реальної катастрофи.
Що відомо про штабні навчання у Києві та області
У Києві провели штабні тренування сил цивільного захисту, аби відпрацювати дії на випадок надзвичайної ситуації з можливим радіаційним забрудненням.
У столиці та області пройшли військові навчання. Жителів попереджали про переміщення особового складу та рух важкої техніки. Під час тренувань військові відпрацьовували практичні дії особового складу, техніки та озброєння.
Угрупування сил і засобів оборони Києва проводили військові навчання. Згідно сценарію — загарбники проводили наступальну операцію з північного напрямку.
У Макарівській громаді організували тренування підрозділів сил оборони. У зв'язку з проведенням військових маневрів в області, жителів попереджали про звуки вибухів та пострілів стрілецької зброї.
У Вишгородського районі провели командно-штабні навчання із органами управління та силами цивільного захисту. Їхня мета — вдосконалити злагодженість та оперативність в роботі сил цивільного захисту під час ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій. Також відпрацьовувалися оповіщення та евакуація населення.
Прикордонники та підрозділи ЗСУ провели спільні навчання контрдиверсійної боротьби на Київському напрямку, зокрема, в Чорнобильській зоні. За легендою навчань диверсійно-розвідувальна група намагається перетнути держкордон, але її помітив спостережний пост.