НАБУ і САП оголосили підозру заступнику голови КМДА через парк "Нивки", чиновник відповів

НАБУ і САП оголосили підозру заступнику голови КМДА через парк "Нивки", чиновник відповів

НАБУ і САП оголосили підозру заступнику голови КМДА через парк "Нивки", чиновник відповів
. Парк Нивки у Києві, фото: kyivmaps.com.

Чинний заступник голова Київської міської державної адміністрації отримав підозру у зловживанні службовим становищем від НАБУ і САП через незаконну передачу частини об’єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (парк «Нивки») під забудову.

Про це повідомили у пресслужбі Національного антикорупційного бюро України.

Зазначається, що дії чиновника кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України. Унаслідок дій посадовця територіальна громада зазнала близько 6,4 млн грн збитків.

За даними слідства, у листопаді 2019 року підозрюваний, на той час директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, отримав на розгляд проєкт землеустрою, який де-факто передбачав забудову частини парку. Зокрема йшлося про виключення земельної ділянки (східна частина парку) та передачу її приватній компанії в оренду для будівництва житлово-офісного комплексу.

При цьому важливо зазначити, що у липні 2019 року, Департамент відправив цей проєкт на доопрацювання землеустрою через належність ділянки до природно-заповідного фонду.

Утім, посадовець проігнорував цей факт та подав проєкт рішення разом із пояснювальною запискою на розгляд депутатів Київської міської ради.

Щоб забезпечити гарантоване голосування за проєкт рішення, посадовець зазначив у пояснювальній записці, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду. Це не відповідало дійсності й спростовувалось інформацією з бази міського земельного кадастру, яка перебувала у веденні Департаменту.

Як наслідок — компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 га, а територіальна громада Києва втратила право користуватися нею як об’єктом природно-заповідного фонду.

Підтвердженням позиції органу досудового розслідування є також Постанова Північного апеляційного господарського суду, якою рішення міськради скасовано як незаконне, а договір оренди визнано недійсним.

Будівництво на території парку припинено.

Крім того, НАБУ надало на адресу Киівської міської ради лист з вимогою розглянути питання щодо скасування рішення про затвердження детального плану території. Ним, всупереч генеральному плану міста Києва, частину  парку "Нивки" незаконно віднесено до території під забудову.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Заступник голови КМДА відповів

Ймовірно, йдеться про заступника голови КМДА Петра Оленича, оскільки чиновник відповів на підозру НАБУ і прокоментував вручення підозри. За його словами, НАБУ вводять в оману.

"Справа стосується ніби-то незаконного проєкту рішення Київради, на підставі якого прийнято рішення про відведення земельної ділянки. Насправді ж Департамент земельних ресурсів діяв згідно з чинним законодавством і на підставі рішення Київської міської ради. Всі дозволи і містобудівна документація були видані ще в 2017-2018 роках (до зайняття мною посади), а проєкт погоджений відповідними органам влади", – стверджує посадовець.

Окрім того, як стверджує він, Департамент завжди надавав всю необхідну інформацію правоохоронцям та співпрацював зі слідством з цього питання.

"У будь-якому разі, я наголошую на вимозі неупередженого слідства, готовий до співпраці з правоохоронними органами. Свою правоту і невинуватість доводитиму у правовий спосіб. А також наполягатиму на виявленні та притягненні до відповідальності громадян, які ввели в оману правоохоронців, надавши неперевірену інформацію щодо цієї справи", – запевняє Оленич.

На початок