Більшість киян віддають перевагу електронній системі оплати за спожиті житлово-комунальні послуги і відмовляються від паперових рахунків-повідомлень. За останні три місяці від паперових платіжок відмовились 175 тисяч жителів.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальний концерн "Центр комунального сервісу" (ЦКС).
Зазначається, що у липні цього року ЦКС звернувся до споживачів із пропозицією відмовитись від паперових рахунків-повідомлень на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки електронні версії використовують усе частіше.
Електронний рахунок — це ідентична версія паперового рахунку-повідомлення та містить таку ж саму інформацію, зокрема:
- обсяг споживання
- нарахування та перерахунок
- відомості про оплату та суму до сплати в розрізі послуг
- тарифи, вартість
- інформацію про вузли розподільного обліку води і тепла (квартирні лічильники).
Щоб відмовитися від паперового рахунка-повідомлення, потрібно:
- зайти в особистий кабінет споживача
- натиснути кнопку "Відмовитися від паперового рахунка-повідомлення
- на сторінці налаштувань поставити галочки на тих об'єктах, для яких споживач не хоче отримувати паперові рахунки-повідомлення
- натиснути "Зберегти".
"Якщо споживач випадково відмовився від паперового рахунка-повідомлення, він завжди може відновити послугу його доставки, як і раніше, до поштової скриньки. Для цього достатньо звернутися із заявою дистанційно або особисто в сервісний центр та надати документи, що підтверджують особу та право володіння/користування житловим приміщенням",— йдеться у повідомленні.
Що відомо про відмову від паперових платіжок
На початку року "Київводоканал" запропонував жителям відмовитись від паперових квитанцій для оплати водопостачання та водовідведення, аби врятувати дерева. У компанії розповіли, щомісяця приблизно половина надісланих платіжок використовується для оплати у відділеннях банків. Решта у кращому випадку стає макулатурою.
Влітку мобільний застосунок "Київ Цифровий" поповнився новою функцією — користувачі мають можливість отримувати в додатку рахунки за комунальні послуги, оплачувати їх і зберігати квитанції в особистому профілі.
Із 10 липня кияни можуть відмовитись від паперових квитанцій за комуналку та отримувати їх лише онлайн. ЦКС розробив технічну можливість отримувати рахунки в електронному вигляді в особистому кабінеті споживача. Там же можна дистанційно замовити дублікат платіжки. Вона ідентична паперовому варіанту, тож за потреби її можна роздрукувати.
У столиці станом на липень понад 800 тисяч користувачів особистого кабінету "Центру комунального сервісу" отримують електронні рахунки для оплати житлово-комунальних послуг. Це майже 67% споживачів.