У поліції розповіли, як вберегтися від телефонних шахраїв

У поліції розповіли, як вберегтися від телефонних шахраїв

Правоохоронці попереджають громадян про телефонне шахрайство. Зокрема, розповіли про те, як захистити свою SIM-картку.

Про це повідомила у Facebook Патрульна поліція Київської області.

Зазначається, що функція віддаленого відновлення SIM-картки — зручна послуга, якщо телефон загубився чи його вкрали, зламалася, пошкодилася чи загубилася SIM-картка тощо. Однак, ця функція може нести небезпеку, особливо коли йдеться про фінансовий номер, прив'язаний до банківських карток.

Правоохоронці попереджають, що зловмисники можуть спробувати дистанційно відновити SIM-картку в оператора, без відома справжнього власника. Таким чином вони отримають доступ до номера телефону. Потому використовуватимуть його, зокрема для доступу до онлайн-банкінгу, для злому профілів у соцмережах тощо.

Ознаки, які можуть свідчити про те, що ваш номер хочуть викрасти:

  • невідомі поповнюють ваш мобільний рахунок кілька разів на невеликі суми
  • вам нав'язливо телефонують із різних невідомих номерів із несуттєвих приводів.

"У жодному разі не передзвонюйте, якщо пропустили такий дзвінок. Зазвичай, для відновлення номера телефону оператори запитують саме інформацію про останні вхідні й вихідні дзвінки та дату поповнення. Тож, маючи ці дані, шахраї легко можуть "викрасти" ваш номер",— йдеться у повідомленні.

Як захистити свій номер:

  • заборонити або обмежити можливість віддаленої заміни SIM-карти у мобільного оператора.
  • стати персоніфікованим абонентом, зареєструвавши свій номер в оператора (це можна зробити як офлайн, так і онлайн). Тоді будь-які процедури із SIM-карткою можна буде виконувати лише після підтвердження особи за допомогою паспорта.
  • дбати про безпеку фінансового номера. Не викладати його у відкритий доступ на будь-яких вебсторінках, не використовувати для онлайн-шопінгу, не повідомляти незнайомцям.

Якщо номер викрали, потрібно:

  • заблокувати банківські картки
  • зв'язатися з оператором, щоб повернути свій номер
  • повідомити на лінію 102 або 112 (Київ та Київська область).

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України попереджає переселенців про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" не виходив на зв'язок.

Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.

У Києві викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У столиці викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.

"Ваш родич у біді": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства.

На початок