"Ми Українці": до свого 80-річчя хор Верьовки вирушає у міжнародне благодійне турне

"Ми Українці": до свого 80-річчя хор Верьовки вирушає у міжнародне благодійне турне

"Ми Українці": до свого 80-річчя хор Верьовки вирушає у міжнародне благодійне турне
. Фото: Ганна Шестак

Сьогодні, 11 вересня, минає 80 років від дня створення Національного заслуженого хору України імені Григорія Верьовки. З нагоди ювілею колектив повним складом, який налічує понад 150 учасників, вирушить у благодійне турне Європою, Канадою і США, де представить благодійний шоу-проєкт "Ми Українці".

Про це під час прес конференції у Києві повідомила організаторка міжнародного туру хору Верьовки Юлія Гершун.

Перший концерт відбудеться у Вашингтоні шостого грудня. За словами організаторів, зібрані кошти передадуть на реабілітацію українських військових і постраждалих від російської агресії, а також на системи розмінування.

"Це буде унікальне шоу в історії українського мистецтва. Тому що ми поєднаємо цей неймовірний культурний скарб, який несе в собі хор Верьовки, і сучасні мультимедійні технології. Це буде шоу, сповнене неймовірною кількістю колаборації. Музичних і візуальних експериментів. І це буде перший прецедент такого формату", — розповів режисер-постановник Герман Нєнов.

До 80-річчя хор Верьовки вирушає у міжнародне благодійне турне
Учасники хору Верьовки виступає під час пресконференції у Києві, 11 вересня, 2023р. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Турне стартує після того, як хор 18 листопада відсвяткує свій 80-річний ювілей у палаці "Україна". Гастролі триватимуть впродовж місяця у США, Канаді та країнах Європи. Хор має запрошення з Італії, Франції та Польщі.

"Це не просто унікальний мистецький колектив, це — унікальне явище, яке відрізняється від всіх інших культурних проєктів. Це фактично жива нематеріальна культурна спадщина", — зазначив виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв.

Керівник хору імені Григорія Верьовки Ігор Курилів наголосив на необідності розвивати хорове мистецтво в Україні.

"Ще не так давно, років 30 назад, село співало, співали всі. Сьогодні ви не почуєте ніде, щоб збиралися люди в такій кількості, як колись. На весіллі збиралися і всі співали. Треба не звертати увагу на те, що сьогодні часто звучать такі речі, такі як "досить тієї шароварщини'', "треба шукати нові форми розвитку" і т.д. Та ні. Ми проїхали Європи і я хочу сказати, що Європа просто шаленіла від наших виступів. Зали вставали, аплодували", — сказав Ігор Курилів.

На початок