Ще два місяці під вартою: суд продовжив запобіжний захід Тандиру

Ще два місяці під вартою: суд продовжив запобіжний захід Тандиру

Уточнено
Олексій Тандир
Олексій Тандир в скляному боксі в залі Святошинського райсуду Києва. 5 вересня, 2023р. Фото: Дарина Коломієць/Суспільне

Святошинський районний суд Києва продовжив запобіжний захід судді Олексію Тандиру, якого обвинувачують у вчиненні смертельної ДТП у стані алкогольного сп'яніння в Києві 26 травня, внаслідок чого загинув нацгвардієць Вадим Бондаренко. Тандир перебуватиме під вартою до 4 листопада без права на заставу.

Про це з судової зали повідомляє кореспондентка Суспільного.

Сьогодні, 6 вересня, суд продовжив підготовче засідання у справі Тандира, яке розпочалося напередодні. Сторони подали клопотання, а також цивільні позови.

Зокрема, вчора (5 вересня — ред.) дружина загиблого нацгвардійця Вадима Бондаренка Анна звернулася до суду з цивільним позовом щодо матеріального відшкодування через загибель її чоловіка. Потерпіла сторона попросила суд стягнути з Тандира 40 мільйонів гривень. Ці гроші підуть на навчання трьох дітей Вадима, а також на їхнє проживання.

Як пояснив Суспільному адвокат — представник потерпілої сторони Віталій Сердюк, по мільйону гривень морального відшкодування мають отримати мати, батько і троє дітей загиблого нацгвардійця, а також 10 мільйонів — його дружина. Окрім того, за його словами, цивільний позов передбачає ще 25 мільйонів гривень матеріального відшкодування дружині і трьом дітям загиблого Вадима Бондаренка.

Адвокати Тандира наголосили, що, на їхню думку, ця сума є занадто великою. Крім того, вони нагадали, що раніше родина обвинуваченого надсилала Анні Бондаренко фінансову допомогу, але вона повернула гроші.

Під час засідання суд розглянув клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для Олексія Тандира. Сторона захисту виступила проти розгляду. Як зазначив адвокат Олег Юрченко, до клопотання додані докази, які не можна було додавати. Натомість, за його словами, мають бути лише ті докази, що доводять ризики.

Прокурор Михайло Доманіцький наголосив, якщо суд послабить запобіжний захід Тандиру і відпустить його з-під варти, можливі ризики переховування, впливу на свідків, знищення і спотворення доказів.

"Перебуває на його (Тандира — ред.) утриманні дружина, двоє неповнолітніх дітей, а також батьки похилого віку. Додатково зараз він не може виїхати за межі України. Переконані, що дані факти є більш ніж стримуючими щодо переховування", — заперечив адвокат Юрченко.

Він також нагадав, що всі матеріали справи уже передані до суду, тож спотворити чи знищити їх неможливо. Юрченко додав, що в самому клопотанні є безліч помилок "починаючи від дати народження одного із потерпілих", завершуючи посиланням на підозру, а не обвинувальний акт.

Адвокати клопотали про цілодобовий домашній арешт із носінням браслету.

Святошинський райсуд вирішив продовжити до 4 листопада тримання Тандира під вартою. А розгляд справи по суті відбудеться 14 вересня.

Що відомо про аварію за участі судді, внаслідок якої загинув військовий Нацгвардії

У ніч на 26 травня на в'їзді в Київ з боку Житомира сталася дорожньо-транспортна пригода: голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії, який стояв на блокпості. Військовий загинув на місці від отриманих травм.

У Нацгвардії розповіли, що строковик, якого збили на блокпості при в'їзді в Київ, Вадим Бондаренко родом із Черкащини.

Оскільки Тандир відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю та наркотиків, за клопотанням прокуратури суд дозволив примусове відібрання біологічних зразків у судді.

26 травня судді, який збив військовослужбовця Нацгвардії на блокпосту у Києві, повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння. У ДБР повідомили, що у голови райсуду відібрали примусово біологічні зразки. Також прокуратура скерувала звернення до Вищої ради правосуддя із поданням про надання згоди на утримання судді під вартою.

27 травня судді Тандиру обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 липня без можливості внесення застави.

У липні ДБР повідомило, що одна з судово-психологічних експертиз показала, що суддя Тандир у момент скоєння ДТП перебував у стані алкогольного сп'яніння.

Печерський райсуд Києва 17 липня задовольнив клопотання про продовження запобіжного заходу судді Тандиру до 26 серпня без визначення застави.

3 серпня у ДБР повідомили, завершили досудове розслідування щодо судді Олексія Тандира.

18 серпня Печерський районний суд продовжив до 9 вересня запобіжний захід Тандиру. А 21 серпня справу судді передали до суду.

На початок