Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ
Ілюстративне. Фото: Суспільне Суми

У Солом'янському районі столиці домашній кіт покусав матір з донькою. Згодом тварина померла через сказ.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Києві.

На початку липня власниця з двома котами знаходилась в селі Санчики на Хмельниччині. Тварини не мали щеплення проти сказу.

Один з котів зник із будинку, проте наступного дня його знайшли з травмами та повезли лікувати у ветлікарню Старокостянтинова (проводили антибіотикотерапію).

16 липня у тварини змінилась поведінка: почав ховатися, зненацька кидатися на господарів, від їжі відмовився, згодом покусав власницю та її доньку. Потім у тварини почались судоми і через деякий час вона загинула.

Лабораторні дослідження виявили сказ. Матері з донькою призначили антирабічне лікування вже в Києві. Другий кіт з 20 липня отримував курс вимушеної вакцинації згідно з Інструкцією про заходи щодо боротьби зі сказом тварин.

Столична Держпродспоживслужба ініціює проведення заходів спрямованих на локалізацію та недопущення поширення сказу.

Що відомо про випадки сказу у тварин на Київщині

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці і прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.

У червні минулого року у Печерському районі Києва зареєстрували випадок сказу тварин. Житлові та паркові масиви Печерського та Голосіївського районів визнали загрозливою зоною.

У вересні 2022 року у селі Борщів Київщини підтвердили захворювання на сказ домашнього кота. Через це у Броварському районі запровадили карантин.

У Кагарлицькому районі виявили сказ у собаки. Через це з 9 листопада 2022 року було оголошено карантинною зоною село Переселення з прилеглими територіями.

На початок