Понад 6 тисяч дітей, які проживають у Києві, не вакциновані від коруКір – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням токсинів, що продукуються вірусом, по всьому організму. До створення вакцини проти кору, захворювання було широко поширене і було однією з основних причин смертності у маленьких дітей.. Це може призвести до спалаху захворювання у столиці вже найближчим часом. Про це під час брифінгу з нагоди проведення всеукраїнської кампанії з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи повідомила завідувачка відділу імунопрофілактики Київського міського центру контролю та перевірки хвороб МОЗ Людмила Самчук.
За її словами, за шість місяців 2023 року в Україні офіційно зареєстровано 20 випадків захворювання на кір.
"Але попередній спалах, який відбувався в 2017-2019 рр ми також ми розпочинали з поодиноких випадків захворювання. У Києві спалах розпочався у 17 році після того, як діти відвідали свято, і після цього спалах прийняв серйозні оберти і за результатами цього спалаху, в Києві захворіло понад 8500 людей. І це тільки ті, що зверталися за медичною допомогою", — сказала Людмила Самчук.
За її словами, у 2017 році у Києві на кір захворіло 72% дітей. Загалом під час попереднього спалаху було зареєстровано 8571 випадків інфікування. Серед тих, хто захворів, 90% не були щеплені.
"Тому дуже важливо на сьогоднішній день всім батькам з'ясувати, як щеплені ваші діти, звернутися до дільничних лікарів і з’ясувати, чи є у ваших дітей щеплення за віком", — наголосила лікарка.
Майже всі діти переносять кір з ускладненнями, додає лікарка-інфекціоністка, завідувачка приймальним відділенням Київської міської дитячої інфекційної лікарні Ганна Цимбалюк.
"Це може бути запалення легень і підгострий склерозуючий паненцефалітПідгострий склерозуючий паненцефаліт (ПСПЕ) – прогресивне захворювання головного мозку. Це рідкісне дегенеративне захворювання ЦНС, яке виникає після перенесеного кору з частотою 5-10 випадків на 1 млн захворілих.. Хворіють через 5-10 років — це віддалене укладення після перенесеного кору. Лікування цьому немає і летальний фінал", — наголосила Цимбалюк.
За її словами, діти, які мають хронічні захворювання — у групі ризику і кір може спричинити суттєві ускладнення. Тому їхня вакцинація першочергова.
"Діти віком до 6 років мають отримати одне щеплення. В 6 років перед школою дитина має отримати друге щеплення. Якщо ваша дитина в 6 років не має жодного щеплення, то треба зробити два щеплення з інтервалом місяць. Якщо ви контактні з хворою людиною, у вас є 72 години, щоб отримати профілактичне щеплення. В такому випадку, у 95% будете захищенні від захворюваності на кір", — розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики Київського міського центру контролю та перевірки хвороб МОЗ Людмила Самчук.
Лікарі зазначають, що дитячі інфекційні захворювання небезпечні для дорослих людей і, як правило, викликають серйозні ускладнення. Тому і дорослі мають подбати про вакцинацію. Перш ніж щепитися рекомендують здати тест на антитіла. Якщо немає антитіл, то необхідно вакцинуватися. Тим більше, наголошує Людмила Самчук, в Україні, зокрема, у Києві є достатня кількість якісної та безпечної вакцини від кору.
.