В Україні вперше пересадили серце 6-річній дівчинці

В Україні вперше пересадили серце 6-річній дівчинці

В Україні вперше пересадили серце 6-річній дівчинці
. Фото: УНІАН

У Києві в Інституті серця вперше провели трансплантацію серця шестирічній дитині. Після операції дівчинка почувається добре.

Про це повідомив директор Інституту серця Борис Тодуров у Facebook.

"Операція пройшла гладко, дівчинка екстубована за дві години після операції. Подробиці опублікуємо пізніше", — написав він .

Більше про операцію та донора розповіла журналістка Віолетта Кіртока у Facebook. За її словами, донором став 4-річний загиблий хлопчик, мама якого дала згоду на трансплантацію. Після операції жінці дозволили послухати, як його серце б'ється в інших грудях.

"Якою треба бути сміливою і сильною, аби дати дозвіл на пересадку серця, втрачаючи сина. І дати шанс жити інший дитині, яка також гине. І врятувати її", — йдеться у дописі Кіртоки.

Що відомо про трансплантації органів в Україні

У 2022 році українські лікарі провели на 22,7% більше пересадок, ніж за 2021 рік: 384 проти 313 відповідно. Водночас з початку 2023 року до кінця травня проведено вже понад 53% від загального обсягу трансплантацій, що відбулися у 2022 році.

У травні з "Охматдиту" виписали 18-річного Олега Шевченка. Він став першим пацієнтом, для якого донора знайшли в Українському реєстрі донорів кісткового мозку.

У Львові вперше в Україні медики виконали одночасну трансплантацію підшлункової залози та нирки. Їх отримала дружина військового ЗСУ.

На початок