Допомогали ухилянтам виїхати за кордон за 4 тисячі доларів. У Києві судитимуть керівників благодійних фондів

Допомогали ухилянтам виїхати за кордон за 4 тисячі доларів. У Києві судитимуть керівників благодійних фондів

Допомогали ухилянтам виїхати за кордон за 4 тисячі доларів. У Києві судитимуть керівників благодійних фондів
Долари. Фото: Уніан

Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що схему організувала керівниця благодійного фонду, який функціонує у Луцьку та займається перевезенням міжнародної гуманітарної допомоги. До своєї діяльності вона також залучила двох громадян, зокрема, керівника ще однієї благодійної організації.

Підозрювані у період воєнного стану пропонували чоловікам призовного віку виїхати за кордон, як водії, які перевозять гуманітарну допомогу або вантажі для потреб ЗСУ. Їх реєстрували у системі "Шлях". Це надавало їм право безперешкодно виїхати за межі України, а окремим ухилитись від мобілізації.

"Вартість такої послуги для осіб, які планували тимчасово виїхати за кордон, становила 3 тис. доларів США, а для тих, хто бажав виїхати без повернення в Україну — 4 тис. доларів США",— йдеться у повідомленні.

Правоохоронці з'ясували, що підшукавши охочого виїхати за кордон та отримавши гроші, підозрювані надавали йому вантажний автомобіль та інші засоби для створення начебто благодійної діяльності.

Учасників схеми викрили під час чергової передачі коштів у сумі 2 тис. доларів США. Під час обшуків в офісі фонду та в місцях проживання підозрюваних правоохоронці вилучили бланки заяв від "водіїв" з копіями документів, списки громадян із зазначенням суми сплачених коштів, документи щодо гуманітарних вантажів, мобільні телефони, а також значні суми коштів у різній валюті,— поінформували у прокуратурі.

Допомогали ухилянтам виїхати за кордон за 4 тисячі доларів. У Києві судитимуть керівників благодійних фондів
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

За ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, ч. 2 ст. 28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією ч. 2 ст. 369-2Зловживання впливом Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до дев'яти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Що відомо про розслідування випадків незаконного виїзду закордон військовозобов'язаних

На Київщині викрили членів Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку. За понад 80 тис. грн оформлювалася необхідна медична документація про проходження лікування та присвоєння вказаної групи.

У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.

СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів. "Послуга" коштувала від однієї до двох тисяч євро з людини.

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали закордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.

На Київщині викрили групу людей, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.

У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

СБУ ліквідувала канали втечі "ухилянтів" за кордон на Київщині та в Одеській області.

На початок