"Долучатися до донорства крові, коли ми можемо, а не коли хтось помирає": стартувала кампанія "Розквітай" від ДонорUA

"Долучатися до донорства крові, коли ми можемо, а не коли хтось помирає": стартувала кампанія "Розквітай" від ДонорUA

"Долучатися до донорства крові, коли ми можемо, а не коли хтось помирає": стартувала кампанія "Розквітай" від ДонорUA
Забір крові під час старту кампанії популяризації донорства від ДонорUA у Києві. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Сьогодні, 14 червня, у Всесвітній день донора, у Києві в ТРЦ "Gulliver" відбулося відкриття річної кампанії популяризації донорського руху "Розквітай" від ДонорUA. Як повідомляє кореспондентка Суспільного Юлія Коршенко, під час заходу розгорнули фотовиставку "Побач" з портретами донорів та їхніми історіями, а також провели забір донорської крові.

Сьогодні у Києві на донацію зареєстрували обмежену кількість людей — 60, оскільки охочих було дуже багато, розповіла співзасновниця проєкту ДонорUA Ірина Славінська. За її словами, здати кров також можна і в інших містах України, у регіонах працюють волонтери донорського руху.

У Києві стартувала кампанія популяризації донорського руху
Стартувала кампанія популяризації донорства "Розквітай" від ДонорUA. У Києві здати кров прийшли щонайменше 60 людей. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"Багато компаній долучаються до донації протягом червня, адже вони вважають, що це їхня корпоративна соціальна відповідальність і таким чином люди хочуть долучитися до внеску у перемогу України", — розповіла Ірина Славінська.

Донорство — це не лише допомога іншим людям, це — користь для власного організму, розповідає співзасновниця проєкту ДонорUA: "Ми хочемо показати, що донорство — це так само красиво, як і обрати помаду або капелюшок. Це так само легко. В тому місці, де це можливо і неочікувано, але це нормально. Ми маємо долучатися до донорства крові, коли ми можемо, а не тоді, коли хтось в нашій країні помирає".

Стартувала кампанія популяризації донорства від ДонорUA
Люди прийшли здати кров у Києві під час старту кампанії популяризації донорства "Розквітай" від ДонорUA. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Після повномасштабного вторгнення РФ об'єми крові, які використовуються для порятунку життів, зросли в рази, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. За його словами, від 24 лютого 2022 року банк крові жодного разу не був "на нулі" завдяки донорам. Віктор Ляшко закликає долучатися до донорства.

"Крові багато не буває, тому ми закликаємо усіх ставати регулярними донорами, тому що саме регулярне донорство дозволяє стабільно працювати системі охорони здоров'я через формування запасів крові та її компонентів, через формування лікарняних банків крові, оскільки кров використовується при різноманітних захворюваннях. Травми і поранення — це зараз одні із пріоритетних, але також при онкологічних та інших хворобах ми використовуємо донорську кров", — сказав Віктор Ляшко.

"ДонорUA" — єдина організація в Україні, яка у співпраці із державою транспортує кров до прифронтових лікарень, розповіла Ірина Славінська

"Кров здається 10 хвилин. Якщо ви думали, що це довго, то ні. Донором може бути людина віком від 18 років з вагою від 50 кг. Основна умова — бути здоровою. Не приймати ліки на постійній основі, не мати хронічних захворювань, не стояти на обліку у лікаря, мати хороше самопочуття, за день до донорства не вживати алкоголь, каву, не палити, не їсти смаженої їжі та пити достатньо води", — пояснила Славінська.

Стартувала кампанія популяризації донорства "Розквітай" від ДонорUA
Донорська кров, яку люди здали під час відкриття річної кампанії популяризації донорського руху "Розквітай" від ДонорUA у Києві. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Головною амбасадоркою річної кампанії "Розквітай" від ДонорUA стала співачка KOLA. Артистка розповіла, що раніше ніколи не здавала кров, але планує стати донором найближчим часом.

"В мене рідкісна четверта негативна група крові і мені здається, що це якийсь знак, що мені запропонували долучитися. Через те, що зараз ми постійно переїжджаємо і я втомлена, я не можу здати сьогодні кров, але в майбутньому я обов'язково це зроблю. І буду долучати свою аудиторію", — сказала співачка KOLA.

Що відомо про проєкт ДонорUA та донорство в Україні

ДонорUA – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні.

До дня донора, який відзначають 14 червня, оголосили лауреатів щорічної премії ДонорUA Awards. Її отримали 47 донорів крові. Нагородження відбулося у Києві.

Центрам служби крові потрібні донори крові резус-негативної належності, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

На початок