Правоохоронці вручили підозри трьом посадовцям та охоронцю медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.
Про це повідомляє Офіс Генпрокурора та Національна поліція.
Підозри отримали перша заступниця Деснянської районної державної адміністрації, директор лікарні, заступник директора з технічних питань та охоронець медзакладу. Їх усіх затримали ще 1 червня.
Поліцейські опитали очевидців, потерпілих та персонал поліклініки. Також вони відшукали ключі, якими можна було відчинити укриття з обох сторін.
"У подальшому правоохоронці зайшли до бомбосховища та переконались, що вхідні двері й справді були зачинені", — йдеться в повідомленні.
Посадовцям інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає зокрема позбавлення волі до 5 років. А охоронцю — залишення в небезпеці, яке призвело до смерті. Йому загрожує позбавлення волі до 8 років.
Нині вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.
Що відомо про проблеми з доступом укриттів у столиці
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.
Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.
На базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА сформують 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і цілодобовий безперешкодний доступ до них населення.