Всі заклади та установи Києва повинні забезпечити цілодобовий доступ до укриттів. А відповідальні служби зобов'язані контролювати це. Таке рішення ухвалили сьогодні, 2 червня, під час засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За словами мера Києва Віталія Кличка, окрім патрульної поліції, до контролю за доступом також буде долучена громадськість. "Всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки", — сказав Кличко.
Мер також повідомив, що на позачерговому засіданні, яке відбудеться 8 червня, Київрада звернеться до парламенту щодо встановлення відповідальності, зокрема, приватних власників приміщень укриттів, за недопуск людей та неналежну роботу укриттів.
Що відомо про проблеми з доступом до укриттів у столиці
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.
Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.
На базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА сформують 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і цілодобовий безперешкодний доступ до них населення