У Києві з'явились дві нові пам'ятки природи місцевого значення

У Києві з'явились дві нові пам'ятки природи місцевого значення

У Києві з'явились дві нові пам'ятки природи місцевого значення
Ілюстративне. Фото: УНІАН

У Києві природний об’єкт "Заплава орхідей" оголосили ботанічною пам'яткою, а "Гай хижих птахів" — зоологічною пам'яткою природи місцевого значення.

За відповідні рішення Київська міська рада проголосувала 25 травня.

За словами депутатки Київради Ксенії Семенової, територія "Заплави орхідей" біля Феофанії включає природну заплаву струмка Віта, довжиною близько два кілометри.

Там розташований ліс, а також знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного. Орієнтована площа пам’ятки – 24,9 га.

"Раніше, популяція заходила також і до села Хотів Київської області, однак, була знищена внаслідок забудови території. Крім цього на локації мешкають 25 видів птахів, значна кількість яких є зникаючими", – зазначила Семенова.

На території "Гаю хижих птахів" у Голосіївському районі ростуть дерева граба та дуба. Його орієнтовна площа становить 105,1 га.

"Завдяки відсутності рубок, тут зберігся величезний за площею старий гай, який став притулком багатьом хижим птахам, які знаходяться під охороною Бернської конвенції", — каже депутатка.

За її словами, тут ще проживають птахи із Червоної книги України: шуліка чорний, канюк звичайний, яструб великий, підсоколик великий та багато видів кажанів і сов. Також на території мешкають білки, кабани, зайці, лиси, козулі та їжаки.

Що відомо про охорону природи на Київщині

У Деснянському районі частину Броварського лісництва планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення "Броварський ліс". Його орієнтовна площа складає 125 га.

Бучанська міська рада підтримала створення ландшафтного заказника "Ріка-Герой Ірпінь" на Київщині.

У вересні Київська облрада підтримала рішення створити на території регіону 22 об’єкти природно-заповідного фонду України. Їх облаштують у Білоцерківському, Броварському, Вишгородському та Фастівському районах на площі майже 600 га.

У листопаді два столичні об’єкти "Квіткова" та "Тис ягідний" оголосили ботанічними пам’ятками природи місцевого значення.

У Голосіївському районі Києва планують оголосити об’єкт "Вікова Діброва" ботанічною пам'яткою природи місцевого значення.

На початок