Музей народної архітектури та побуту вимагає повернути приміщення на території "Києво-Печерської лаври"

Музей народної архітектури та побуту вимагає повернути приміщення на території "Києво-Печерської лаври"

Музей народної архітектури та побуту вимагає повернути приміщення на території "Києво-Печерської лаври"
. Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Керівництво Національного музею народної архітектури та побуту України закликає розібратися із розміщенням фондів закладу. Йдеться про виконання постанови Кабінету міністрів від 21 квітня, яка має вирішити питання подальшої оренди корпусу №19 Києво-Печерської лаври. Про це говорили на брифінгу у медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Протягом трьох місяців УТОПІКУкраїнське товариству охорони пам'яток історії та культури повинен звільнити приміщення і за цей час, всі, хто бажає, повинні подати заяву у Фонд держмайна. Як ми, так і УТОПІК, так і будь-яка інша організація, маємо звернутися до керівництва заповідника "Києво-Печерська Лавра", звернутися до Фонду держмайна та попросити надати це приміщення, мотивувати для чого воно потрібно",— каже директорка Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель.

Директорка музею нагадує, що раніше Українському товариству охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК) передали у безоплатне користування корпус № 19 заповідника "Києво-Печерська лавра" для розміщення там фондів Нацмузею народної архітектури та побуту України. Але згідно із постановою, яку 21 квітня цього року ухвалив Уряд країни, приміщення повернули у державну власність.

Вона зауважила, що Музей уже звернувся до Фонду державного майна України та написав лист до Києво-Печерської лаври з проханням надати приміщення для розміщення та експонування фондових експонатів.

Що відомо про події навколо заповідника "Києво-Печерська лавра"

29 березня сплинув договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мали залишити територію Лаври. Але всі свої речі не вивезли, оскільки перебували на території музею понад 30 років.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просив усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня у заповіднику почала працювати спеціальна комісія міністерства культури та інформаційної політики України. Вона проводить облік та аудит у Лаврі після виселення представників УПЦ МП. Надалі вся територія національного заповідика має перейти у власність держави.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети. Потому комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

2 травня Комісія передала 16 корпусів Києво-Печерської Лаври у користування національного заповідника. В УПЦ МП заявили, що інформація не відповідає дійсності, адже її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

На початок