Зелені зони замість МАФів: у КМДА розповіли, як поліпшуватимуть благоустрій столиці

Зелені зони замість МАФів: у КМДА розповіли, як поліпшуватимуть благоустрій столиці

Зелені зони замість МАФів: у КМДА розповіли, як поліпшуватимуть благоустрій столиці
Благоустрій території в одному з районів столиці, 1 травня 2023 р. Фото: КМДА

Влада Києва почала перевірки територій після демонтажу незаконних МАФів у Шевченківському і Святошинському районах. У КМДА планують на деяких локаціях замість колишніх торгових точок облаштувати сквери чи громадські простори.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

Він нагадав, що Рада оборони Києва ухвалила рішення про демонтаж МАФів на шляхах евакуації населення, насамперед, біля станцій метрополітену.

Як зауважив посадовець, деякі об’єкти після знесення МАФів уже приведені до ладу. Так, у Шевченківському районі біля станції метро "Політехнічний інститут", де були демонтовані торгові точки, створено громадський простір. Також сквер облаштовують біля станції метро "Шулявська" Біля станції метро "Героїв Дніпра" планується комплексний благоустрій. "Цього року там з’явиться якісно спланована зелена зона", — розповів Петро Пантелеєв.

У КМДА також прагнуть зробити в’їзди до столиці чистими, охайними і без звалищ. Тож наступним проєктом благоустрою, за словами Петра Пантелеєва, буде Берестейський проспект.

"Ця магістраль — головний вʼїзд до Києва із західного напрямку. Вона повинна бути впорядкована відповідно до європейських стандартів, а не бути територією, де постійно накопичується сміття, і люди скаржаться на антисанітарію", — пояснив заступник голови КМДА.

Що відомо про МАФи у Києві

У липні 2022 року у Києві повністю очистили від МАФів і звільнили шлях до укриттів локацію навколо станції метро "Політехнічний інститут". Там провели благоустрій — асфальтування та озеленення.

За 2022 рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов’язана з незаконним встановленням тимчасових споруд, МАФів — близько 6 тисяч.

У березні цього року у Києві прибрали МАФи біля метро "Голосіївська". Вцілому у Києві частково або повністю демонтовано МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська".

27 квітня на вул. Лютеранській у Києві відбувався мітинг. Люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.

Читайте також

У Бучі прибрали сміттєзвалище, куди мешканці звозили пошкоджене бойовими діями майно

На початок