На Київській митниці собака зреагувала на наркотики у цукерках

На Київській митниці собака зреагувала на наркотики у цукерках

На Київській митниці собака зреагувала на наркотики у цукерках
. Бельгійська вівчарка Харді Фото: Київська митниця/Facebook

Бельгійська вівчарка Харді, що несе службу на Київській митниці, спрацювала на два міжнародні експресвідправлення з майже ідентичним вмістом — жувальними цукерками, картриджами та рідиною до електронних сигарет. Фахівці виявили у їхньому складів наркотичні речовини. Про це повідомила у Facebook пресслужба митниці.

Зазначається, що ці товари прямували зі США в Україну, до Києва та Івано-Франківська. За документами, отримувачам пересилалися інгалятор та картриджі для вейпуВапорайзер, розмовно відомий як вейп, — це пристрій, який використовується для випаровування речовин для вдихання.

"Загалом у двох відправленнях митники виявили 18 упаковок з жувальними цукерками та картриджами і рідиною до електронних сигарет з надписами, які свідчили про вміст у них заборонених речовин. Відтак було прийнято рішення відправити виявлене на експертизу",— йдеться у повідомленні.

У складі цукерок, картриджів та рідини фахівці виявили особливо небезпечні психотропні та наркотичні засоби, обіг яких в Україні заборонено. У Митниці зауважили, що товари вилучені, а матеріали справи будуть передані до суду.

Що відомо про роботу службових собак на митницях України

Київські митники завадили відправленню з України компонентів зброї у міжнародних посилках. Заборонені предмети допоміг виявити службовий пес — фокстер’єр Грета. Деталі до рушниць знайшли у 5 пакунках, приготованих до пересилання закордон.

У посилці, яка прямувала з Рівного до Кувейту, знайшли бурштин. Камінь у міжнародному відправленні вагою 330 грамів виявила бельгійська вівчарка Харді з кінологічної команди Київської митниці.

На Закарпатській митниці працює 17 кінологічних команд. Кожен собака орієнтований на пошук певного виду контрабанди. За 8 місяців 2022 року вони виявили 23 факти переміщення заборонених предметів через кордон.

На Одеській митниці працює підрозділ з вісьмома службовими собаками, усі – породи малінуа. Перед початком служби тварини проходять спеціальну підготовку з пошуків наркотиків та валюти

Співробітники Одеської митниці знайшли пакетик з грибами в пасажира, який прилетів з Мінська. В цьому їм допомогла службова вівчарка Фіфа. Чоловік мав тільки ручну поклажу, пакетик з галюциногенними грибами він помістив в шкарпетку, що і виявила собака.

Читайте також

Пересилали частини зброї. Службова собака Грета Київської митниці виявила порушників

На початок