Під час паводку вода у кранах киян може мати жовтуватий колір, але вона залишається безпечною. Про це повідомили у "Київводоканалі".
Рівень та якість води у Дніпрі впливають на технологічні процеси водопідготовки. Під час паводку може тимчасово змінюватись кольоровість води на "злегка жовтуватий".
У водоканалі пояснили, що цей показник впливає на якість води лише візуально і не свідчить про її небезпечність.
"Наші фахівці щодня відбирають проби на всіх етапах водопідготовки, здійснюють контроль за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками і гарантують, що водопровідна вода у столиці залишається безпечною. Наразі якість води залишається в межах норми", — йдеться в повідомленні.
Що відомо по підтоплення Київщини
У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.
Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.
Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.
"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.
Читайте також
Щоб не розмило остаточно: на Київщині укріплюють насип на тимчасовому переїзді
У трьох районах Київщини фіксують підтоплення, закрито переправу на дорозі Київ-Овруч