Через підвищений рівень водопілля є ризик підтоплень окремих територій Києва — Кличко

Через підвищений рівень водопілля є ризик підтоплень окремих територій Києва — Кличко

Через підвищений рівень водопілля є ризик підтоплень окремих територій Києва — Кличко
Столичний голова Віталій Кличко. КМДА

За прогнозами синоптиків, з кінця квітня до початку травня очікуються рясні дощі. Гідрослужби Києва працюють у посиленому режимі і моніторять місця можливих підтоплень. Рівень водопілля у столиці цієї весни значно вищий за торішній. Тому є ризик підтоплень окремих територій, повідомив мер Віталій Кличко в ефірі телеканалу "Київ".

За його словами, підтоплення можливе на окремих територіях приватної та садово-дачної забудови в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах. Можливі часткові затоплення територій на дачних масивах: Воскресенські Сади, Русанівські Сади, Осокорки, Позняки, Вишеньки. Можливе також часткове підтоплення у межах приватної та садово-дачної забудови на лівому березі Дніпра – в районі Південного мосту, а також затоки Берковщина.

"Жителів цих територій та тих, хто мешкає поряд із водоймами, просимо врахувати прогнози синоптиків та підготуватись до імовірних підтоплень: перенести найцінніші речі на верхні поверхи приватних будівель, вимкнути електрику, газ, побутові прилади. У випадку затоплення будьте готові до евакуації рятувальними службами", – наголосив Віталій Кличко. Він зазначив, що рятувальники та житлово-комунальні служби Києва сформували алгоритм спільних дій. Підготовлена техніка, зокрема, плавзасоби для роботи в умовах повені та спричинених нею підтоплень. Рятувальні служби перебувають на постійному зв'язку з Українським гідрометцентром, який аналізує розвиток гідрометеорологічної ситуації у басейні Дніпра.

Що відомо по підтоплення Київщини

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА.

Ризик підтоплень існує для окремих територій приватної та садово-дачної забудови в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах Києва.

Також підтопити може села Осещина, Погреби, Хотянівка, Троєщина, Гнідин, Вишеньки та заплави Дніпра на півдні столиці.

Читайте також

"Кури плавають, погріб повний води". На Київщині через сильні дощі розмило дамбу

На Великдень в Україні дощі — Укргідрометцентр

На початок