Укргідроенерго проводить контрольовані скиди води з двох річок

Укргідроенерго проводить контрольовані скиди води з двох річок

Укргідроенерго проводить контрольовані скиди води з двох річок
Київська ГЕС. Фото: Укргідроенерго

Укргідроенерго вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Про це повідомили в пресслужбі компанії.

Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди із дотриманням безпекових норм згідно з вказівками Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ при Держагентстві водних ресурсів України.

У компанії пояснили, що це необхідна умова раціонального використання води і здійснюється водосховищами через перерозподіл об’єму природного стоку.

Водночас фахівці моніторять весняне водопілля у постійному режимі, а також слідкують за технічним станом гідроспоруд.

Станом на 14 квітня, фіксується підтоплення пляжів та зон відпочинку, а також деяких садово-дачних ділянок розташованих по руслу Дніпра.

Що відомо по підтоплення Київщини

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА.

Ризик підтоплень існує для окремих територій приватної та садово-дачної забудови в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах Києва.

Також підтопити може села Осещина, Погреби, Хотянівка, Троєщина, Гнідин, Вишеньки та заплави Дніпра на півдні столиці.

Читайте також

"Кури плавають, погріб повний води". На Київщині через сильні дощі розмило дамбу

На Великдень в Україні дощі — Укргідрометцентр

На початок