Починається сезон кліщів: як захистити від укусу себе та домашніх тварин

Починається сезон кліщів: як захистити від укусу себе та домашніх тварин

Починається сезон кліщів: як захистити від укусу себе та домашніх тварин
. Світлина ілюстративна. Фото: УНІАН

Сезон найбільшої активності кліщів триває з квітня до жовтня. Їхні укуси спершу безболісні, проте можуть зашкодити здоров’ю людини.

Про це нагадала директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Як захиститись від укусу кліща?

Кліщів можна "підчепити" піл час прогулянки у парку, сквері чи лісовій зоні. Гінзбург радить носити світлий та щільно прилягаючий до тіла одяг з довгими рукавами, а також головний убір.

Під час та після прогулянки варто оглядати себе, приділяти увагу ділянкам тіла, які вкриті волоссям. Можна використовувати репелентні засоби, які відлякують кліщів. Після повернення додому одяг варто випрати.

"Кліща додому можуть "принести" на собі ваші домашні улюбленці. Тож використовуйте для обробки тварин спеціальні засоби, а після прогулянки ретельно обстежуйте їх на наявність комах. Однак, краще робити це за дверима домівки", — зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Якщо кліщ вкусив

Його слід якнайшвидше зняти, наприклад, у найближчому травмпункті. Медики видалять комаху оброблять укус та нададуть необхідні рекомендації.

"Щоб зняти кліща самостійно, необхідно акуратно, плавними рухами розхитувати його з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою. Повільно видалити кліща необхідно разом із хоботком. Місце укусу змастіть 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо частинка кліща залишилася в рані, її видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом", — розповіла Гінзбург.

За її словами, після укусу кілька тижнів потрібно слідкувати за самопочуттям. Будь-яке недомагання: головний біль, температура, слабкість, почервоніння у місці укусу, розростання плями або набряку — це привід негайно звернутися до лікаря.

Гінзбург додала, що захворювання, які переносяться кліщами, не обов’язково мають зовнішні ознаки. Тому за місяць після укусу необхідно здати кров на антитіла до бореліозу, щоб не пропустити небезпечну хворобу.

Читайте також

"Кожен кліщ потенційно небезпечний": ентомологиня з Рівного дала поради, як вберегти себе від укусу

На Кіровоградщині при обстеженні кладовищ у кожного третього кліща виявили збудник хвороби Лайма

На початок