Київській громаді повернули земельну ділянку вартістю у понад 30 млн гривень

Київській громаді повернули земельну ділянку вартістю у понад 30 млн гривень

Київській громаді повернули земельну ділянку вартістю у понад 30 млн гривень
. Земельна ділянка у Деснянському районі Києва Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

За позовом Київської міської прокуратури виконано рішення суду та відновлено право територіальної громади столиці на земельну ділянку площею майже 1 га, вартістю майже 33 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що Київська міська рада, порушуючи земельне законодавство, поза аукціоном надала в оренду на 15 років земельну ділянку на вул. Оноре де Бальзака у Деснянському районі Києва для розміщення автостоянки. При цьому, площа земельної ділянки більш ніж в 172 рази перевищує площу розташованого на ній нерухомого майна.

У прокуратурі поінформували, що надання земельних ділянок для розміщення об’єктів дорожнього сервісу — автостоянок, здійснюється виключно за результатами земельного аукціону. Крім того, вказане нерухоме майно, яке стало підставою для відведення земельної ділянки, є самочинно збудованим.

"Суд погодився з доводами прокурора щодо наявності підстав для задоволення позову, визнав незаконним та скасував рішення Київради, також визнав недійсним договір оренди земельної ділянки",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що наразі право оренди товариства на земельну ділянку припинено, а відповідні відомості внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернули земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

Заволоділи чужим майном на суму майже 6 млн гривень. Судитимуть жителів Київщини

У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме

На початок