Слідчі Нацполіції з'ясовують, кому належить гуманітарна допомога, яка тривалий час зберігалася на складах у Солом’янському районі столиці. Деякі продукти з гуманітарки вже почали псуватися.
Як зазначається у повідомленні Нацполіції у Telegram, правоохоронці розблокували доступ до 350 тонн вантажів із Польщі, Великої Британії, Азербайджану та інших країн.
У співпраці із Міністерством соціальної політики почали процедуру розподілу та використання цієї гуманітарної допомоги за її цільовим призначенням. Зокрема, 200 тонн гуманітарки з київського складу передали військовослужбовцям Збройних сил України та Нацгвардії.
Через благодійну організацію, яка отримала доступ до вантажів, Державній спеціальній службі транспорту Міноборони надійшли бронежилети, медичні ноші, пожежні рукави, а також продукти.
Гуманітарну допомогу також отримав Грузинський національний легіон, медики Нацгвардії та бійці окремого батальйону спецпризначення. Вони отримали ковдри, спальники, каремати, амуніцію, медичні засоби, продукти, засоби гігієни.
Наразі правоохоронці встановлюють підозрюваних, причетних до блокування доступу до вантажів, унаслідок чого відбулося псування окремих продуктів гуманітарної допомоги.
Що відомо про інших підозрюваних у неправомірному використанні гуманітарної допомоги
Київська міська прокуратура підозрює засновника мережі магазинів, що реалізують товари військового призначення, у продажі гуманітарної допомоги для ЗСУ.
У Києві судитимуть трьох чоловіків, які продавали гуманітарну допомогу ЗСУ вартістю 800 тисяч гривень. Обвинувачені створили так званий благодійний фонд для отримання пожертв від громадян.
У Києві правоохоронці викрили підприємця, який продавав гуманітарну допомогу з Європейського Союзу та США і заробив на цьому понад 500 тисяч гривень.
У столиці правоохоронці затримали підозрюваних, які вигадали схему продажу гуманітарки. На склад із сумнівними товарами поскаржились жителі Оболонського району.
У Києві правоохоронці викрили керівництво мережі військових магазинів на розкраданні захисного спорядження Нацгвардії на понад 8 мільйонів гривень. Амуніція ввозилася в Україну як гуманітарна допомога для ЗСУ.
Читайте також
У Києві затримали бізнесмена з Луганщини, якого підозрюють у фінансуванні так званої ЛНР