У Києві та області викрили 15 компаній, які працювали на ФСБ. Їхню роботу контролював підозрюваний у держзраді та шпигунстві колишній заступник Секретаря РНБО Володимир Сівкович.
За даними правоохоронців, Сівкович є куратором так званого "політичного офісу" у Москві, який організували за вказівкою ФСБ. Серед завдань "офісу", зокрема, проведення розвідувально-підривної діяльності проти України та координація роботи агентурних мереж у прифронтових районах.
"Для прикриття злочинних дій та їх фінансування Сівкович використовував підконтрольні йому компанії у Києві. Під час обшуків за адресами підприємств виявлено зброю, документи та інші матеріали із доказами незаконної діяльності Сівковича", — йдеться в повідомленні.
В СБУ зазначили, що ці підприємства працюють у сферах торгівлі, фінансів і транспортних перевезень, а також надають ріелторські послуги. Свій дохід вони спрямовували на підтримку країни-агресора.
У межах кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Що відомо про Володимира Сівковича
У липні 2022 року працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони часів Януковича Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам ФСБ за шпигунство.
Слідство встановило, що 5-а служба ФСБ РФ утворила злочинну організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України.
До її складу входили співробітники ФСБ, представники інших державних органів РФ, а також представники колишньої влади в Україні, які у 2014 році перебрались до Москви. Зокрема, йдеться про Володимира Сівковича.
За даними ДБР, він координував роботу з українською частиною угруповання, яка збирала та передавала представникам РФ відомості, що становлять державну таємницю, а також намагалась впливати на кадрові рішення в органах безпеки України.
Також у злочинну групу входив ексначальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч. Він, своєю чергою, залучив до групи інших громадян України.
Читайте також
Знищена "Мрія": ексдиректору ДП "Антонов" повідомили про підозру
Будівлю "Росатому" у Києві намагалися переоформити, аби уникнути націоналізації