Погода у Києві встановлює рекорди. Які саме

Погода у Києві встановлює рекорди. Які саме

Погода у Києві встановлює рекорди. Які саме
. Весна Фото: УНІАН (ілюстративне)

У Києві березень 2023 року у рейтингу найтепліших посів 11 позицію. Протягом трьох днів синоптики зафіксували шість рекордних показників температури повітря. Про це повідомляють у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

"Середньомісячна температура повітря березня у Києві — 4,8°С. Це вище кліматичної норми на 2,3°С",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найхолодніше було 13 березня, коли мінімальна температура знизилась під ранок до -4,0°С, а найтепліше — 24 числа, коли максимальна температура підвищилась до +20,0°, встановивши таким чином температурний рекорд.

Синоптики інформують, що протягом трьох діб, з 24 по 26 березня у Києві було зафіксовано шість рекордних показників температури повітря. Хоча метеорологічна весна прийшла цього року на шість днів пізніше, ніж зазвичай.

Що відомо про погодні рекорди

Загальна тенденція на цю весну в Україні, за прогнозами синоптиків, десь на 2 градуси вище за кліматичну норму.

За зиму у Києві зареєстрували 17 температурних рекордів: це більше, ніж за весь 2022 рік. Зокрема, середня температура повітря за зиму склала -0,4°С, що вище кліматичної норми на 2,1°С. Цей період увійшов у вісімку найтепліших зим у Києві з 1881 року. Зимові місяці у столиці були теплішими за норму: у січні зафіксували 16 рекордів температури повітря і встановлений її новий абсолютний максимум +13,2°С.

18 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +7,3°С, що на 1,6°С вище рекордного значення температури для цього дня 1993 року. Кліматична норма перевищена на 9,8°С, що відповідає погоді початку квітня

3 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +6,8°С, що на 2,5°С вище рекордного значення температури для цього дня 2022 року. Максимальна температура у столиці піднялась до +10,7°С.

2023 рік почався з температурних рекордів. 1 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +10,3°С.

У 2022 році у Києві було зафіксовано 15 температурних рекордів. Найбільше їх було у січні і червні — по чотири. Середньорічна температура у Києві становила +9,7°С, що на 0,7°С вище кліматичної норми. Місто посіло сьому сходинку у рейтингу найтепліших з 1881 року.

Літо 2022 року у Києві увійшло в п'ятірку найтепліших. Середня температура повітря склала 21,6 градусів тепла, що на 1,2 градусів перевищило кліматичну норму. Протягом літа було зафіксовано 8 температурних рекордів.

Читайте також

У Києві синоптики зафіксували рекорд максимальної швидкості вітру

У столиці дещо знизився рівень захворювання на COVID-19

У Броварському районі запровадили карантин через сказ у кошеняти

Зеленський побував у підвалі школи в Ягідному, Росія заявила про "взяття" Бахмута. 404 день війни. Онлайн

На початок