У Броварському районі запровадили карантин через сказ у кошеняти

У Броварському районі запровадили карантин через сказ у кошеняти

У Броварському районі запровадили карантин через сказ у кошеняти
Ілюстративне. Фото: УНІАН

У кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти. Про це повідомляє Броварська територіальна громада.

Державна надзвичайна протиепiзоотична комісія оголосила про карантин для Броварів, села Княжичі, Требухів, Переможець.

Також обмеження діятимуть у населених пунктах Калинівської селищної тергромади – смт. Калинiвка, с. Квітневе, Перемога, с. Красилiвка, с. Скибин; Великодимерської селищної тергромади – смт. Велика Димерка.

Вірус сказу передається через усус хворої тварини. Свійські тварини заражаються зазвичай від диких м’ясоїдних тварин: лисиць, борсуків, єнотів, куниць, вовків.

Основним джерелом для людини стають безпритульні коти та собаки. Також домашні тварини, які не щеплені проти сказу і безконтрольно вигулюються на вулиці, йдеться в повідомленні.

Якщо вас вкусила тварина, яка згодом померла, то у комісії просять принести її у ветеринарну лабораторію на дослідження.

Що відомо про виявлення сказу у тварин на Київщині

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці і прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

У червні минулого року у Печерському районі Києва зареєстрували випадок сказу тварин. Житлові та паркові масиви Печерського та Голосіївського районів визнали загрозливою зоною.

У вересні 2022 року у селі Борщів Броварського району Київщини підтвердили захворювання на сказ домашнього кота. Через це у Броварському районі запровадили карантин.

У Кагарлицькому районі виявили сказ у собаки. Через це з 9 листопада 2022 року було оголошено карантинною зоною село Переселення з прилеглими територіями.

Читайте також

13 котів та 7 собак: жителька Дергачів прихистила покинутих тварин

На Чернігівщині у природному парку виявили африканську чуму свиней: чим небезпечна хвороба

На початок