Київ отримав 8 броньованих "швидких", які передадуть ЗСУ

Київ отримав 8 броньованих "швидких", які передадуть ЗСУ

Київ отримав 8 броньованих "швидких", які передадуть ЗСУ
Броньовані автомобілі "швидкої допомоги" для Києва від британської фабрики "O&H Venari". Фото: КМДА

Київ отримав першу партію броньованих автомобілів швидкої допомоги від британської фабрики "O&H Venari". Спецтранспорт передадуть на потреби Збройних сил України.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час отримання авто.

За його словами, про виготовлення 14 спеціальних транспортних засобів домовилися влітку минулого року під час зустрічі з представниками британської фабрики "O&H Venari".

Сьогодні, 14 березня, керівник фабрики Олівер Нортон приїхав до столиці України, щоб передати першу партію авто — 8 броньованих "швидких". Дві з них вже прибули до Києва, ще шість — у дорозі.

Київ отримав 8 броньованих "швидких", які передадуть ЗСУ
Кабіна броньованого автомобіля "швидкої допомоги" від британської фабрики "O&H Venari". Фото: КМДА

Як зазначив Віталій Кличко, автівки поїдуть на передову, щоб рятувати життя українських захисників. Спонсором виробництва та передачі броньованих "швидких" є Міністерство оборони Люксембургу.

Одна з 8 броньованих машин для перевезення поранених, які Київ передасть на потреби ЗСУ
Одна з 8 броньованих машин для перевезення поранених, які Київ передасть на потреби ЗСУ. Фото: КМДА

Що відомо про надання міжнародної гуманітарної допомоги Києву у вигляді спецавто

З перших днів повномасштабної агресії Росії проти України, Київ отримує допомогу від міст-партнерів. Так, із березня 2022 року столиці передали 36 пожежних авто. Зокрема, у липні минулого року Київ отримав 12 пожежних і пожежно-рятувальних автомобілів і 7 карет швидкої допомоги від німецьких і польських партнерів та рятувальне спорядження зі Швейцарії.

У жовтні від німецьких та українських партнерів Київ отримав пожежне авто та два реанімобілі. Напередодні Нового року мер Кличко передав рятувальникам сучасний автомобіль для пінного гасіння пожеж, отриманий німецьких та польських партнерів.

У серпні 2022 року мер Києва Віталій Кличко передав комунальним підприємствам 19 автобусів і 3 сміттєвози, які місто отримало від приватних транспортних підприємств з чотирьох німецьких міст – Мюнхена, Регензбурга, Ганновера та Зевена.

2 пожежних авто Київ передав Харкову, який зазнає постійних обстрілів.

Читайте також

Влада Києва розглядала необхідність евакуації населення — Кличко

На початок