Київ лідирує за кількістю порушень мовного закону

Київ лідирує за кількістю порушень мовного закону

Київ лідирує за кількістю порушень мовного закону
. Кав'ярня. Фото ілюстративне: Unsplash

За перші два місяці 2023 року в Україні зафіксували 455 звернень громадян про порушення мовного закону. 35% скарг надійшло з Києва та 4 % з Київщини.

Про це повідомляє Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Facebook.

Більшість звернень стосувалися сфери обслуговування: 192 через відсутність української версії інтернет-магазинів та веб-сайтів для обслуговування споживачів, а 81 щодо порушень безпосередньо під час обслуговування.

Також 13 разів скаржилися на порушення закону про мову вчителями та викладачами, а в медичній сфері зафіксували 5 звернень громадян, щодо зовнішньої реклами – 31.

Загалом найбільше повідомлень про порушення надійшло з Києва – 159 звернень, Одеської області – 66, Харківської – 47. А з Київщини отримали 20 скарг. Мовний омбудсмен зазначив, що на порушників будуть накладені санкції.

Що відомо щодо Закону про мову

З 16 січня 2021 року набули чинності окремі норми закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.

З 16 липня 2022 року за порушення мовного законодавства каратимуть попередженням або штрафом.

Штраф за перше порушення мовного законодавства становитиме від 3400 до 8500 гривень, а за повторне — від 8500 до 11900 гривень, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

61,7% українців підтримують перехід сфери обслуговування українською мовою, 34% не підтримують. Таку інформацію оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології 2 лютого 2021 року. За їхніми даними, ці зміни підтримує 79% жителів заходу та 66% центру України, найменше – жителі сходу 38%.

Читайте також

Проєкт "Єдині" реєструє охочих на курс української мови. Коли розпочнеться навчання

Власник кафе в Одесі, в якому виник скандал через прохання обслуговувати українською, прокоментував ситуацію

На початок