Метро на Виноградар: з генпідрядника можуть стягнути ще 79 млн грн в бюджет столиці

Метро на Виноградар: з генпідрядника можуть стягнути ще 79 млн грн в бюджет столиці

Метро на Виноградар: з генпідрядника можуть стягнути ще 79 млн грн в бюджет столиці
Будівництво метро на Виноградар в Києві, 2019 рік. Фото: УНІАН

Генеральний підрядник будівництва двох нових станцій метро Сирецько-Печерської лінії може сплатити у бюджет столиці понад 79 млн грн. Новий позов про стягнення з комерційної установи фінансових санкцій подала до суду Київська міська прокуратура.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури у Telegram.

Як з’ясувало слідство, місто виділило кошти на будівництво лінії метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар, але будівельна компанія використала їх не за цільовим призначенням. Генпідрядник розмістив бюджетні гроші на депозитні рахунки в банку для отримання прибутку.

За рішенням Північного апеляційного господарського суду генпідрядник будівництва метро на Виноградар мав повернути бюджету столиці понад 139 млн грн.

Водночас законодавством передбачено, що через незаконне збагачення за рахунок територіальної громади Києва підприємство зобов’язане сплатити ще 3 % річних та інфляційні втрати до бюджету столиці за весь час користування коштами міста.

Що відомо про будівництво метро на Виноградар

У лютому 2020 року СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві.

У листопаді 2021 року Київська прокуратура повідомила, що хоче стягнути з підрядника будівництва метро на Виноградар "Київметробуд" 183 мільйони гривень через те, що компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 мільярди гривень.

Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами.

У листопаді 2022 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення з АТ "Київметробуд" 139 090 410,96 гривень на користь територіальної громади міста за невиконання умов договору. Генпідрядник подав апеляцію на цей судовий вердикт, але програв.

Читайте також

У Києві відновили будівництво метро на Виноградар

На початок