Скільки мільйонів витратила влада Києва на облаштування "пунктів незламності" в місті

Скільки мільйонів витратила влада Києва на облаштування "пунктів незламності" в місті

Ексклюзивно
Скільки мільйонів витратила влада Києва на облаштування "пунктів незламності" в місті
"Пункт незламності" в Києві поруч зі станцією метро "Арсенальна". Київ 1 березня, 2023 рік. "Пункт незламності" в Києві поруч зі станцією метро "Арсенальна". Київ 1 березня, 2023 рік. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Столична влада витратила майже 50 мільйонів гривень з резервного фонду бюджету Києва на облаштування "пунктів незламності" в місті. Як повідомили Суспільному в Київській міській держадміністрації, загалом з моменту відкриття ці пункти відвідали майже 36 тисяч людей.

Відповідно до переліку пунктів обігріву, визначених протоколом Ради оборони Києва, у столиці заплановано використання 1012 "пунктів незламності".

Станом на 1 березня 2023 року у місті облаштовано й розгорнуто 728 таких пунктів. Сюди ж входять: 49 пунктів, які розгорнули ДСНС, 197 — місцевий бізнес та 482 облаштувала КМВА.

Від початку 2023 року ще 284 пункти облаштовані і готові до використання. Їх відкриють у разі виникнення або загрози надзвичайної ситуації в Києві.

Департамент муніципальної безпеки столиці поклав обов'язки облаштування та підтримки "пунктів незламності" на районні держадміністрації.

Для цього влада використала з резервного фонду бюджету Києва майже 50 млн гривень (48 382 995,40 грн). За ці гроші придбали 574 генератори та 500 ємкостей для води.

За час функціонування "пунктів незламності" в Києві, з 24 листопада, їх послугами скористалися 35 972 людини у той час, коли в місті перебуває 3,5 млн жителів.

Зараз "пункти незламності" попитом не користуються, зважаючи на те, що немає серйозних перебоїв з електрозабезпеченням, зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв'ю Укрінформ.

"Коли були відключення електроенергії, кияни їх відвідували, але масовим відвідуванням я б це не назвав. За весь цей час декілька тисяч людей відвідали пункти незламності. Насправді, майже кожен киянин у своїй квартирі вже побудував, обладнав свій пункт незламності", — додав Поворозник.

Що відомо про "пункти незламності" у Києві

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, люди можуть підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої.

Залежно від умов, у Києві один "пункт незламності" зможе одночасно прийняти від 40 до 500 людей без обмеження часу перебування.

21 грудня у центрі Києва відкрився "пункт незламності" від посольства Держави Ізраїль.

23 грудня у Києві відкрили ще 52 пункти обігріву. Вони оснащені генераторами та іншим необхідним обладнанням.

Читайте також

Смерть поліцейського у ДТП на Оболоні. Що відомо

На початок