Справа Подільського мосту: судитимуть підрядника за збитки у сумі 36 млн гривень

Справа Подільського мосту: судитимуть підрядника за збитки у сумі 36 млн гривень

Справа Подільського мосту: судитимуть підрядника за збитки у сумі 36 млн гривень
. Фото: УНІАН

Прокуратура Києва завершила досудове розслідування щодо четвертого фігуранта, якого підозрюють у завданні збитків територіальній громаді у понад 36 млн гривень. Це керівник субпідрядної організації. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Підприємство, яке очолює підозрюваний, було залучене генпідрядником для нібито надання послуг: перевезення вантажів та використання обладнання з операторами для будівництва Подільського мосту.

Раніше затримали трьох фігурантів цього провадження, серед яких замовник робіт та керівник генпідрядної організації. У січні 2023 року прокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт відносно другого підозрюваного.

Використовуючи свої повноваження, фігуранти справи закупляли товари для побудови мосту за завищеними цінами, чим і спричинили збитки на суму понад 36 млн гривень.

Наразі правоохоронці повернули до територіальної громади 3 млн гривень та створені відповідні позови до фігурантів на решту суми спричиненої шкоди.

Фігурантів підозрюють за трьома статтямич. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364-1, ч. 5 ст. 191 КК України щодо заволодіння коштами шляхом зловживання службовим становищем. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо про побудову Подільського мосту в Києві

В 1993 році Кабінет Міністрів схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина моста була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи з будівництва моста розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2003 році КМДА вирішила відновити підготовчі роботи.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.

У серпні 2021 року перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що столична влада планує запустити автосполучення Подільсько-Воскресенським мостом до кінця року.

Читайте також

Київрада виділила 183 мільйони гривень на Подільсько-Воскресенський міст

На початок