Київські митники запобігли переправленню за кордон старовинної ікони

Київські митники запобігли переправленню за кордон старовинної ікони

Київські митники запобігли переправленню за кордон старовинної ікони
. Фото: Київська митниця/Facebook

Київська митниця викрила спробу незаконного пересилання за кордон старовинної ікони кінця ХІХ–початку ХХ ст. Святиню хотіли переправити до США у міжнародній посилці під виглядом фурнітури.

Про "знахідку" повідомила пресслужба столичної митниці.

Експерти з Національного художнього музею України визначили, що виявлена митниками ікона має культурну та історичну цінність. Це — "Богоматір "Тихвинська", виготовлена майстрами борисівського іконописного промислу Слобожанщини. Подібне зображення Богородиці було своєрідною візитівкою української Борисівки (тепер Брянська область РФ).

Київські митники запобігли переправленню за кордон старовинної ікони
Фото: Київська митниця/Facebook

Відправник з українського міста Покров задекларував святиню як "фурнітуру" вартістю 1400 грн. Оскільки предмети, що становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу, заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, працівники Київської митниці склали протокол про порушення митних правил. Ікону вилучили.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.

Наконечник списа V-IVст. до н.е., який є культурною та історичною цінністю, намагалися вивезти за кордон. Його задекларували як інструмент і хотіли переправити до Великобританії.

Київські митники не допустили вивезення за кордон археологічних артефактів часів Русі IX-XIV століть.

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет.

Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

Читайте також

Київська митниця вилучила акумулятори для авто на понад 650 тисяч гривень

На початок