Міст на острів Оболонський зводитимуть за кошти меценатів — Кличко

Міст на острів Оболонський зводитимуть за кошти меценатів — Кличко

Міст на острів Оболонський зводитимуть за кошти меценатів — Кличко
. Проєкт пішохідного мосту з Оболонської набережної на острів Оболонський у Києві Фото: Віталій Кличко/Telegram

У Києві продовжать будівництво пішохідного мосту з Оболонської набережної на острів Оболонський, яке триває з 2020 року за рахунок меценатських коштів. Гроші з міського бюджету не залучаються. Про це повідомляє мер Києва Віталій Кличко.

"Київ отримав кошти на продовження будівництва від Метрополії Великого Парижа. Це — цільові кошти, які іноземні партнери виділили нам на зведення саме цього об'єкта",— каже Кличко.

Міст на Оболоні
Проєкт пішохідного мосту з Оболонської набережної на острів Оболонський у Києві Фото: Віталій Кличко/Telegram

За словами мера Києва, на початок 2023 року вже встановили 3 опори мосту і розпочали встановлення четвертої, закупили матеріали. За кошти, що надала Метрополія Великого Парижу, завершать встановлення 4-ої опори мосту, закуплять і встановлять допоміжні й частково прогонні конструкції, придбають металоконструкції.

Міст на Оболоні
Проєкт пішохідного мосту з Оболонської набережної на острів Оболонський у Києві Фото: Віталій Кличко/Telegram

Кличко пояснив, що за проектом, міст спиратиметься на 4 опори, дві з яких розташовані у протоці. Ширина пішохідного об'єкту буде 4 м, довжина – 164 м. Міст буде комфортним для пересування маломобільних груп населення. Проходу маломірних суден до затоки Оболонь об'єкт не заважатиме.

Міст на Оболоні
Проєкт пішохідного мосту з Оболонської набережної на острів Оболонський у Києві Фото: Віталій Кличко/Telegram

Оболонський острів, який входить до регіонального ландшафтного парку "Дніпровські острови" буде облаштований як сучасна зона відпочинку зі збереженням флори і фауни,— підсумував мер Києва.

Що відомо про мости Києва

17 грудня у Києві після ремонтних робіт і оновлення відкрили для відвідувачів пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз. Було замінено всі 18 пошкоджених підлогових склопакетів, а також — 143 перильних скла. 57 з них були повністю зруйновані, 86 — пошкоджені внаслідок ракетної атаки 10 жовтня.

У Києві пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз було пошкоджено, однією з російських ракет 10 жовтня 2022 р. В результаті атаки скляна конструкція вистояла і залишилася майже непошкодженою. Фахівці демонтували пошкоджені вибухом російської ракети елементи скла.

Відкрили скляний пішохідний міст у 2019 році. Будівництво тривало п'ять місяців. Його виготовили із 700 тонн сталі з заводу "Азовсталь" у Маріуполі, який до останнього захищали українські військові. Загальна вартість проєкту – 440 млн грн.

Кабінет міністрів України виділив на реставрацію мосту Патона у Києві 35 мільйонів гривень. Будівництво моста було розпочато 1939 року, був введений в експлуатацію 1953. Міська влада Києва тривалий час планує капітальний ремонт мосту, вартість якого оцінюють у десятки мільйонів гривень. Міст імені Патона є першим у світі суцільнозварним містом завдовжки 1543 метри.

Столичні дорожники завершили поточний ремонт мосту через річку Десенка (продовження Північного мосту). Оновили покриття крайніх правих смуг. На Північний міст і міст через р. Десенку збільшилось навантаження у зв’язку з обмеженням руху на інших транспортних мережах столиці. Ремонт забезпечить належну експлуатацію споруди.

Поточний ремонт мосту через річку Десенка, що є продовженням Північного мосту, почали наприкінці жовтня і планували завершити до грудня. Зокрема, рух автотранспорту по мосту спочатку частково обмежували до 26 листопада.

Читайте також

Нове опитування у додатку "Київ Цифровий". Киянам пропонують перейменувати станції електрички

У жолудях та каві. У Києві вилучили наркотичні препарати на близько 2 млн гривень

Київській громаді повернули адміністративну будівлю вартістю майже 160 млн гривень — Прокуратура

На початок